Fișa jobului

Responsabilitati:

•Defineste, dezvolta si implementeaza procese de prelucrare, asamblare si montaj pentru produse noi sau existente;

•Defineste si urmareste etapele de implementare in productie a produselor noi;

•Realizeaza analize FMEA, diagrame de flux, Layout;

•Normeaza si face propuneri de imbunatatire a normelor de timp;

•Imbunatateste continuu si asigura calitatea proceselor;

•Analizeaza si adopta masuri in vederea reducerii costurilor;

•Asigura respectarea cerintelor tehnice definite de clienti;

•Propune solutii tehnice care sa conduca la optimizarea tehnologiei de fabricatie , a performantelor echipamentelor si a calitatii produsului;

•Elaboreaza caiete de sarcini pentru utilajele noi ce urmeaza a fi achizitionate, pentru dezvoltarea dispozitivelor necesare, etc.

•Urmareste si asigura implementarea la termen a proiectelor pe care le coordoneaza;

•Colaboreaza cu celelalte departamente in vederea optimizarii procesului de productie;

•Ofera suport tehnic in ceea ce priveste definirea actiunilor corective.

 Cerintele postului:

•Cunostinte de limba engleza si/sau germana - obligatoriu;

•Cunostinte proiectare CAD – Autocad;

•Cunostinte utilizare SAP;

•Experienta in dezvoltarea proceselor mecanice de prelucrare , asamblare si montaj;

•Cunostinte de baza – planificarea proceselor;

•Experienta in realizarea FMEA, Flux de proces, Layout etc;

•Experienta in automotive constituie un avantaj;

•Cunostintele despre principiile de baza TPM constituie avantaj;

•Persoana bine organizata, orientata catre calitate, respectarea termenelor stabilite, cu bune capacitati de comunicare, spirit de initiativa si de echipa.

Oferim:

• Pachet salarial atractiv

• Posibilitati de dezvoltare profesionala

• Lucrul intr-o echipa cu nivel profesional inalt

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Inginerie

Sectoare de activitate

Auto

Verifica pe LinkedIn