Sarcini si responsabilitati:

  • plauzibilizarea si lansarea comenzilor catre furnizori bazat pe necesarele lansate de productii in depozitele centrale;
  • urmarirea si asigurarea aprovizionarii corecte si la timp a depozitelor centrale cu materii prime;
  • crearea de comenzi catre furnizori, verificarea confirmarilor si a livrarilor si clarificarea abaterilor;
  • eliminarea problemelor prin initierea de contramasuri;
  • comunicarea si coordonarea escaladarilor cu furnizorii;
  • implementarea politicilor si procedurilor companiei in activitatea specifica;
  • planificarea capacitatilor si crearea de analize (aprovizionarea cu materiale si situatia stocurilor);
  • dezvoltarea si optimizarea continua a proceselor;
  • crearea de prognoze ;
  • cooperare cu departamentele implicate in procese.

Cerinte:

  • absolvent/student al unei facultati tehnice, manageriale sau economice;
  • cunostinte avansate de limba engleza, limba germana constituie un avantaj;
  • foarte bune cunostinte MS-Office, in special Excel;
  • cunostinte SAP constituie avantaj;
  • gandire analitica si structurata;
  • abordare sistematica si atentie la detalii;
  • stil de lucru exact, independent, orientat spre rezultate;
  • personalitate comunicativa si orientata spre munca in echipa;
  • capacitate de gestionare a situatiilor neprevazute, cautare de solutii rapide.

    Va oferim:
  • potential de cooperare pe termen lung;
  • salariu atractiv si tichete de masa;
  • oportunitati excelente de dezvoltare personala si profesionala;
  • mediu de lucru excelent intr-o companie dinamica.
Verifica pe BestJobs