imgo-1

Căutam Dezvoltator PHP Backend / Dezvoltator Web (m/f/d) - - pentru biroul nostru din București

Suntem o companie de comerț electronic ȋn centrul Berlinului. În prezent InnovaMaxx GmbH are peste 200 de angajați din 22 de țări. Pentru succesul nostru am fost numită „Campioana Creșterii 2020” de către revista Focus, pe scena firmelor Start-Up suntem ȋn Top 50 al Clasamentului de Creștere și conform FINANCIAL TIMES una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa în anul 2019. Angajații noștri împărtășesc  pasiunea pentru inovații. Avem un grad înalt de auto- motivare, lucrăm într-o echipă globala și ne ajutăm reciproc pentru a valorifica potențialul nostru maxim.

Convinge-te și află mai multe despre noi

Căutam Dezvoltator PHP Backend / Dezvoltator Web (m/f/d) - - pentru biroul nostru din București

Responsabilităţile tale:

  • Administrarea de baze de date, de ex. SQL / MySQL
  • Planificarea și implementarea caracteristicilor de Online-Shop
  • Dezvoltarea de soluții Multichannel-E-Commerce
  • Responsabilitatea pentru sistemul nostru ȋn ansamblu și optimizarea securității, vitezei și stabilității
  • Colaborarea constantă cu echipele noastre de produs, grafică, frontend

Profilul tău:

  • Experiență ȋn dezvoltare Software cu PHP (de la )
  • Minimum 2 ani de experiență profesională
  • Cunoștințe programare, gestionare și abordare  precise și sigure cu PHP și MySQL
  • Aprecierea pentru un Cod bun, Unit Testing, Continuous Integration și Monitoring
  • Cunoștințe avansate de germană, scris și vorbit, min. C1
  • Cunoștințe foarte bune de engleză, scris și vorbit
  • Capacitatea de a lucra ȋn echipă și un mod de lucru orientat spre soluții
  • Mod de lucru structurat și independent

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plată orientată pe piață
  • Ore de lucru flexibile
  • Atmosferă de lucru foarte placută
  • Un loc de muncă modern

Vrei să afli mai multe?

Ne bucurăm să ne trimiți scrisoarea și cererea folosind butonul de mai jos "Aplică Online", cu indicația salariului dorit și data de începere, cât mai curând posibilă.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele în limba engleză.

Verifica pe BestJobs