Atributii si responsabilitati:

  • Viziteaza zilnic toate punctele de vanzare ale clientitolr de tip IKA conform rutei stabilite, pentru a mercantiza produsele si a evalua situatia produselor la vanzare.
  • Asigura disponibilitatea maxima si vizibilitatea produselor la punctele de vanzare, precum si materiale promotionale specifice: postere, colante, pliante, etichete de pret, etc.;
  • Implementarea campaniilor de marketing/ promotii;
  • Elaboreaza saptamanal rapoarte despre produsele concurente, analizeaza, identifica si propune actiuni de mercantizare specifice, idei noi si sugestii pentru diferite forme de prezentare a produselor in vederea contracarării concurenţilor;
  •  Mentine si construieste relatii profesioniste cu toti clientii;
  •  Respecta standardul de merchantizare/planograma;
  •  Intocmirea de rapoarte conform procedurilor companiei;

Cerinte:

  • Experienta minim 1 an in activitati similare vanzari/merchandising;
  • Experienta in activitati de mercantizare in domeniul materialelor si echipamentelor electrice reprezinta un avantaj;
  • Permis de conducere categorie B  ;
  • Persoana serioasa,dinamica, cu bune abilitati organizatorice si de comunicare, dornica de performanta;
  • Aptitudini de lucru in echipa;
  • Cunostinte PC;

Beneficii:

  • Salariu atractiv cu posibilitate de creștere periodică, bazate pe performanță;
  • Bonuri de masă;
  • Mediu de lucru plăcut și dinamic într-o companie mare, ce operează la nivel național și care are o prezentă în piață de peste 20 de ani;
  • Posibilitatea de dezvoltare profesională pe termen mediu și lung;
Verifica pe BestJobs