Atributiile/responsabilitatile postului:

  • Urmarirea evolutiei dializei, cu indicarea medicatiei necesare si stabilirea parametrilor functionali ai aparatului de dializa;
  • Efectuarea examenelor clinice de bilant lunar;
  • Prescrierea, urmarirea si inregistrarea investigatiilor paraclinice de monitorizare ale bolnavilor dializati;
  • Prescrirea si urmarirea regimului dietetic si a tratamentului bolnavului intre dialize;
  • Controlul protocolului de dializa;
  • Alte responsabilitati detaliate in fisa postului;

Cerinte minime necesare ocuparii postului:

  • Studii superioare in Medicina, specializarea Nefrologie;
  • Drept de libera practica;
  • Disponibilitate pentru program in ture de zi;
  • Aptitudini de utilizare a calculatorului (Microsoft Office, Outlook, Internet);

Calitati aptitudinale si de personalitate:

  • Foarte buna capacitate de comunicare;
  • Rabdare si amabilitate;
  • Abilitati de organizare si planificare;
  • Corectitudine, seriozitate, responsabilitate, hotarare, atitudine politicoasa;
  • Abilitati de munca in echipa
Nivel cariera

Entry (0-2 ani), Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Petroșani ; Bistrița ; Odorheiu Secuiesc

Salariu brut pe luna

110 - 220 €

Verifica pe BestJobs