Candidatul ideal

Clinica de Medicina Hiperbara Constanta isi mareste echipa. Alaturi de medici specializati, cu o experienta vasta in domeniul medicinei hiperbare, dorim sa integram in colectiv un nou coleg, medic specialist, pentru colaborare full-time/ part-time, dornic de afirmare intr-un domeniu nou in Romania - medicina hiperbara. Profesionalism, seriozitate, disponibilitate, implicare in activitatea medicala a centrului, efectuarea completa si deontologica a actului medical aplicat in mediul hiperbar. Obligatoriu dreptul de libera practica.

Descrierea jobului

- Efectuarea examenului clinic general si al investigatiilor suplimentare conform legislatiei;
- Realizarea unei anamneze corecte;
- Informarea pacientului in legatura cu afectiunea de care sufera, evolutie, prognostic, desfasurarea tratamentului;
- Completarea documentatiei legata de examinarea pacientului (dosar medical, buletine de analize, timiteri, etc.).

Te asteptam in echipa noastra daca iti doresti:
- Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista;
- Oportunitati de dezvoltare;
- Instrumente de lucru performante.

Esti persoana potrivita daca:
- Detii Certificat de membru de la Colegiul Medicilor si Asigurare Malpraxis valabile pe anul in curs;
- Ai excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine, seriozitate si responsabilitate, abilitati de lucru in echipa, proactivitate, implicare
- Ai cunostinte medii de utilizare calculator

Descrierea companiei

In aprilie 2009, România dispunea de singura Clinica de Medicină Hiperbară, deschisă la Constanţa, sub coordonarea medicului specialist de medicină hiperbară – Dr. Bogdan Cristian Ion. Activitatea şi eforturile colectivului HBOT au dus, în cei aproape 12 ani de funcţionare, la rezultate excelente în patologia asociată indicaţiilor medicinei hiperbare, rezultate care în prezent sunt documentate sub forma unor viitoare studii.
Considerm ca echipa medicala trebuie sa aiba oportunitatea dezvoltarii profesionale intr-un cadru prielnic, alaturi de un colectiv din care simt ca fac parte, avand ca scop final succesul actului medical. Tocmai de aceea va asteptam sa va alaturati echipei noastre.

Verifica pe eJobs.ro