Candidatul ideal

- Studii superioare finalizate;
- Obligatoriu - Experienta specifica in vanzari (agri) de minim 1an;
- Cunoasterea mediului de afaceri local si sectorial;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati excelente de consiliere, vanzare si negociere;
- Spirit de echipa, adaptabilitate & orientare catre clienti.

Descrierea jobului

- Vanzarea produselor bancii catre clienti Agribusiness;

- Reprezinta forta de vanzari pe segmentul de clienti Agribusiness si promoveaza imaginea bancii;

- Reprezinta interfata intre client si banca si e principalul responsabil de relatia cu clientii Agribusiness pe care ii are in portofoliu.

Descrierea companiei

Banca Transilvania (BT) este Banca Oamenilor Intreprinzatori din Romania. Misiunea Bancii Transilvania este aceea de a sprijini dezvoltarea mediului de afaceri, prin produse si servicii inovatoare, oferite cu profesionalism.

Istoria BT a inceput in Cluj-Napoca, in, la initiativa unor oameni de afaceri din Cluj. Ideea a fost aceea de a crea o banca locala, un brand de Cluj. Spiritul antreprenorial al fondatorilor a determinat consolidarea pozitiei Bancii Transilvania, intr-o prima etapa in Cluj si, ulterior, la nivel regional si national. Banca si-a orientat la inceput activitatea spre sectorul IMM si, datorita cererii pietei, in scurt timp aceasta a inceput sa se dedice si domeniului retail. In anul, Banca Transilvania a devenit prima institutie bancara din Romania, care a fost cotata la Bursa de Valori Bucuresti.

Strategia bancii este sustinuta de actionari puternici, precum: Banca Europeana pentru Reconstructie si Dezvoltare, care detine 15% din capitalul social si IFC - Divizia de investitii a Bancii Mondiale.

Verifica pe BestJobs