Pentru clientul nostru, companie aflata in plina dezvoltare si care activeaza in domeniul design-ului interior si al mobilierului de lux, suntem in cautarea unui Manager relatii clienti.

Cerinte:

  • Studii superioare, de preferat in domeniul economiei;
  • Experienta in vanzari de minimum un an;
  • Experienta in utilizarea sistemelor de gestiune a relatiei cu clientii (ex: CRM)
  • Cunoasterea mediului de afaceri local si sectorial;
  • Abilitati excelente de comunicare, vanzare si negociere;
  • Spirit de echipa, dinamism, flexibilitate, orientare catre client;
  • Cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj important.

Responsabilitati:

  • Vanzarea produselor catre clienti- persoane fizice/ juridice in conditii de profitabilitate;
  • Promovarea imaginii firmei;
  • Identificarea, contactarea si atragerea clientilor Retail;
  • Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de produse si servicii care sa corespunda acestora;
  • Metinerea relatiei cu clientii existenti prin contactarea lor cu regularitate;
  • Reprezentarea in mod profesionist a firmei la intalnirile cu clientii existenti sau potentiali.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Mediu de lucru placut;
  • Tichete de masa;
  • Posibilitatea de dezvoltare in cadrul unei companii in plina expansiune.
Verifica pe BestJobs