Maistru mecanic cazangiu

Pregatirea: absolvent Scoala de maistri

Cerinte obligatorii : cunoasterea documentatiei tehnice (fisa tehnologica, desen tehnic, tehnologii de sudare)

 Sarcini si Responsabilitati:

- Raspunde de realizarea lucrarilor de constructii montaj  repartizate de conducerea societatii.
- Organizeaza punctul de lucru, repartizeaza lucrarile pe formatii sau echipe, supravegheaza executia lucrarilor pe tot timpul programului de lucru.
- Asigura realizarea programului cantitativ zilnic astfel incat toti salariatii sa-si realizeze salariile.
- Ia masuri de indeplinire si realizare a normelor de lucru si tine evidenta lor in vederea executarii lucrarilor incredintate echipelor.
- Raspunde de luarea masurilor de evitare a intreruperilor, stagnarilor si reducerea timpului neproductiv.
- Tine evidenta lucrarilor executate de fiecare echipa in vederea intocmirii rapoartelor de lucru impreuna cu seful de echipa sau muncitori.
- Tine evidenta timpului lucrat de fiecare echipa sau muncitor prin pontaje zilnice pe care le preda la 15 si 30 a lunii compartimentului responsabil cu stabilirea drepturilor salariale.
- Raspunde de incadrarea in normele de consum de materii si materiale, combustibili si energie electrica pentru lucrarile ce le executa cat si de buna gospodarire a tuturor bunurilor ce le gestioneaza.
- Raspunde de respectarea tehnologiilor de executie si a instructiunilor de exploatare si intretinere a mijloacelor de mica si medie mecanizare.

  -Raspunde de efectuarea lunara a instructajului de protectia muncii si . si inscrierea in fisele de instruire sub semnatura a celor discutate, impreuna cu responsabilul de protectia muncii.

Criterii de performanta:

- Alegerea unor solutii tehnice corecte respectand normativele in vigoare;
- Promptitudine in rezolvarea cerintelor clientilor;
- Tact, precizie, acuratete in rezolvarea sarcinilor ce-i revin;
- Corectitudine, perseverenta, sociabilitate;
- Spirit de initiativa, creativitate, simt de raspundere;
- Temperament echilibrat;
- Dispus la program prelungit;

Nivel cariera

Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

Târgu Mureș ; 300 Strada Gheorghe Doja, Târgu Mureș

Verifica pe BestJobs