Fișa jobului

RESPONSABILITĂŢI

  • Recepționează marfa primită, pe baza facturilor de la furnizor și verifică dacă marfa primită corespunde din punct de vedere cantitativ și calitativ facturilor de import
  • Întocmește Procesul Verbal de Recepție al mărfii; înregistrează diferențele și le comunică asistentului/ei comercial/e pentru înregistrarea lor în sistem
  • Face reclamații la furnizori pentru diferențele constatate la recepția mărfii; urmărește reclamațiile până la soluționarea acestora
  • Aranjează piesele de schimb recepționate pe rafturi
  • Eliberează piese de schimb către clienți (externi sau interni) pe baza facturilor (facturi piese de schimb, cesiuni, avize de expediție)
  • Face colete pentru expediere la clienții direcți sau la sediile IPSO din țară și face comenzi de transport la transportatorii interni pentru ridicarea acestora
  • Face inventare periodice pe segmentele de piese cu rulaj mare și pregătește inventarul anual
CERINŢE

  • Studii medii, de preferință tehnice
  • Experiență de 2 ani pe un post similar
  • Cunoștințe MS Office, în special programul Excel
  • Cunoștințe de lucru în programe specifice de gestiune
  • Cunoștințe minime de gestiune a unui stoc
  • Cunoștințe de contabilitate primară

PROFIL CANDIDAT

  • Autonom, organizat
  • Atenție la detalii
  • Spirit de echipă
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Consultanță management

Verifica pe LinkedIn