Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

De la candidatul ideal ne dorim să fie o persoană organizată, comunicativă și capabilă să lucreze foarte bine atât individual, cât și în echipă.

Studii superioare, preferabil in Marketing, Arte Vizuale, Publicitate;
Experiență de cel puțin un an în grafică web;
Cunoștințe Adobe Photoshop, Illustrator.
Nice to have: Cunoștințe Adobe Premiere Pro/alt program de editare video (nice to have în caz că vrei să te joci cu videos & gifs)
Actualizat cu ultimele tendințe, tehnici și tehnologii UX / UI;
Cunoaşte importanţa identităţii unui brand și realizează grafica ţinând cont de aceste orientări;
Are un simţ estetic deosebit, motivat de rezultate și își doreşte să-și îmbunătăţească cunoştinţele privind noile tendinte si tehnologii;
Respectă termenele limită stabilite intern.

Descrierea jobului

Creearea de design-uri fresh, in acord cu identitatea vizuala a fiecărui brand (Otter, Tezyo, Salamander, Aldo) pentru campaniile de email marketing, dar si pentru campaniile online.
Derivarea vizualurilor de campanie din online/offline in vizualuri specifice campaniilor de paid media (Google, Facebook, Instagram), intr-o maniera cat mai practica dar si estetica.
Colaborarea cu manageri de proiecte de marketing pentru dezvoltarea vizualurilor din social media (Facebook Posts, Instagram Posts, Instastories) pentru diferite brand-uri din portofoliul Otter Distribution.
Estimează timpul necesar pentru realizarea fiecărui proiect.
Vei raporta si lucra alaturi de un Senior Graphic Web Designer.

Beneficii
Vei face parte dintr-o echipă dinamică
O cultura bazata pe learning, in care crestem constant nivelul de know-how in interiorul echipei
Abonament medical, tichete de masa.
Bonusuri de performanta.
Remote work policy

Compania Otter a fost infiintata in anul 1997 si are ca obiect de activitate comercializarea produselor de incaltaminte, marochinarie si accesorii. Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter a reunit in reteaua sa de magazine marci cu renume international distincte ca stil si imagine: Otter, Tezyo, Salamander, Gryxx, Aldo etc. In momentul de fata reteaua de magazine este formata din 68 de magazine localizate in cele mai mari orase ale tarii.

Verifica pe eJobs.ro