Responsabilitati principale:

  • Asigura organizarea si controlarea activitatii de sudura in conformitate cu procedurile si instructiunile de lucru;
  • Elaboreaza tehnologii de executie pe baza documentatiei tehnice, asigurand conditiile de calitate si parametrii tehnico-functionali;
  • Elaboreaza documentatia si urmareste omologarea procedeelor de sudura;
  • Acorda asistenta tehnica in timpul desfasurarii procesului de productie;
  • Rezolva reclamatiile si sesizarile asupra calitatii produselor datorate unor cauze tehnologice;
  • Acorda asistenta tehnica pentru diferitele operatii de remediere prin sudare;
  • Asigura instruirea sudorilor pe baza unui program elaborat la nivel de societate;
  • Intocmeste pregatirea tehnologica a acestora la lansarea in fabricatie;
  • Elaboreaza norme si masuri de protectie a muncii specifice la introducerea de utilaje noi sau procese tehnologice noi in productie;
  • Intocmeste procedurile operationale.

Candidatul ideal:

  • Absolvent al unei facultati tehnice sau de specializare in tehnologia sudarii;
  • Autorizatie de inginer sudor european/international, constituie un avantaj;
  • Minimum 3 ani experienta in domeniu industrial;
  • Limba engleza- nivel avansat.

Verifica pe BestJobs