Candidatul ideal

- absolvent de studii superioare în domeniul Instalații/Construcții/Inginerie
- dorinţă de realizare profesională în domeniul Instalațiilor HVAC
- abilități de comunicare și disponibilitate pentru munca în echipă
- abilități de planificare și organizare a propriei activități
- capacitate de sinteză și analiză a datelor de proiectare
- competențe de operare PC ( minim OFFICE, AutoCAD )
- implicare, calitate și simț de răspundere în activitatea prestată
- onest și autodidact

Descrierea jobului

Elaborarea Proiectelor de Instalații pentru Construcții:
- participă la activitatea de documentare și stabilirea soluțiilor tehnice pentru proiect
- participă la întocmirea de relevee
- realizează partea de documentare normativă pe Proiect; asigură conformarea proiectului cu cerințele legale și normative în vigoare
- elaborează și întocmește Partea scrisă și Partea desenată aferente Proiectului, conform fazelor de proiectare, HG în vigoare și cerințelor interne ale firmei de proiectare, în numărul necesar de exemplare
- întocmește înregistrările aferente sistemului calității implementat în departament/companie
- întocmește Caietul de sarcini și Listele de materiale aferente Proiectului
- participă la fazele de lucrări ce îi revin conform Planul de urmărire a calității lucrărilor de execuție - Instalații (PCCVI)
- arhivează documentele aferente proiectării.

Beneficii:
- societate comercială cu experiență și realizări în domeniu;
- companie care beneficiază de facilitățile fiscale prevăzute prin OUG 114/2018: activitate în construcții, perioada 2019-2028
- pachet salarial corelat cu activitatea depusă, realizările profesionale și experiența proprie
- participarea la programe de instruire
- posibilitate de avansare/relocare pe alt post în cadrul companiei

Descrierea companiei

Societate comercială fondată în anul 1997, având o experiență de peste 23 de ani în domeniul proiectării și execuției lucrărilor de instalații pentru construcții și multe proiecte implementate.
Ne regăsim printre companiile de profil care promovează calitatea în tot ceea ce face. Cerințele diversificate ale domeniului adăugate cerințelor clienților noștri ne determină să ne îmbunătățim continuu echipa, tehnica și modul de lucru pentru a oferi de fiecare dată soluțiile optime clienților noștri.

CV-urile se vor trimite pe e-mail, la adresa cristi@proinstal.ro sau se vor depune la sediul societății din Aleea OIteniei 4B, Baia Mare, între orele 9.00-16.00.
Persoanele selectate vor fi contactate pentru interviu.
Informații suplimentare la telefon 0743 397 795.

Verifica pe eJobs.ro