Fișa jobului

DRÄXLMAIER Group este de peste 60 de ani un promotor al inovațiilor, aflându-se în top 100 furnizori ai industriei automotive din lume. Prin metode inteligente și sustenabile, compania produce sisteme electrice morderne și interioare exclusiviste pentru mașinile premium. Zilnic, cei aproximativ 70.000 de angajați din întreaga lume contribuie cu pasiunea și entuziasmul lor la crearea caracterului vehiculelor de lux. Aceștia susțin leadership-ul tehnologic al companiei prin inițiativă, asumarea responsabilității și dorința de a crea mereu ceva nou.

Pentru departamentul Process Development căutam un Inginer Dezvoltare Proces tehnici de caserare si aplicat adezivi dornic să facă față provocărilor din piața auto internațională. Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Dezvoltă procesul componentelor de interior de la faza de concept pănă la producția de serie
  • Definește produsul și procesul prin analize de fezabilitate ținând cont de cerințele de material și proces

  • Colaborează strâs cu dept. Dezvoltare de Produs oferind informații și soluții pentru realizarea produsului

  • Monitorizează și înregistrează parametrii, evidențiază riscurile din proces

  • Întocmește documentația necesară și validează procesul

  • Participă activ în cadrul transferului de produs și proces către producția de serie

Cerințe:

  • Studii superioare tehnice

  • Experiență în industria auto sau a prelucrării materialelor textile și din piele/înlocuitori de piele

  • Cunoștințe bune de utilizare a sistemelor de prelucrare electronică a datelor (PLM, MS Office)

  • Capacitate dezvoltată de lucru în echipă

  • Mod de lucru independent și responsabil

  • Limba engleza – nivel avansat; limba germană – consituie un avantaj

Beneficii:

  • Șansa dezvoltării carierei într-o companie multinațională de renume

  • Training inițial, programe de dezvoltare

  • Mediu de lucru competitiv
  • Prime anuale
  • Acces gratuit la servicii medicale

Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Producție

Sectoare de activitate

Auto

Verifica pe LinkedIn