Candidatul ideal INGINER CONSTRUCTII CIVILE :

  • Absolvent al Facultăţii de Construcţii;
  • Experienta minim 5 ani in domeniul constructiilor intr-un post de Sef de santier;
  • Cunoscator al unui program de devize DOCLIB si Intersoft
  • Capacitatea de a identifica soluţii tehnice de punere în practică a lucrărilor;
  • Cunoştinţe în utilizarea computerului (MS Office, AutoCad, programe realizare devize[IP1] );
  • Cunostinte necesare cu privire la calitatea în construcții;
  • Abilitati bune de relationare si de coordonare echipe de muncitori;
  • Abilitati de lucru in echipa, lucreaza cu managerul pentru a preda lucrarile de santier in termenii contractului agreat;
  • Capacitate de a rezolva problemele;
  • Capacitatea de decizie și asumarea responsabilităților;
  • Orientare spre solutii.

 Descrierea jobului

       - Eficiența în organizare, capacitate de planificare, control și evaluare a activitatilor specifice din santier;

       - Participă la intocmirea cărții construcției;

      - Monitorizeaza și verifica întreaga activitate la nivel de santier, asigurand executia, derularea și finalizarea lucrarilor conform proiectului, normelor și conditiilor de calitate, termenelor stabilite;
      - Asigura conducere directa a activitatilor de execuție a lucrarilor, în conformitate cu prevederile documentetiilor tehnice, ale normativelor în vigoare și ale procedurilor tehnice de execuție, la nivelul de calitate și la termenele stabilite în contractele incheiate cu clientii;
    - Asigura managementul și coordoneaza activitatea forței de munca existente în santier;
    - Evalueaza și raportează periodic situația de lucrări, verifica calitatea lucrarilor;
    - Supraveghează permanent desfașurarea lucrărilor de execuție și răspunde de respectarea în întreaga activitate desfasurata de santier a reglementarilor și normelor în vigoare, precum și a prevederilor documentatiilor tehnice și tehnologice referitoare la protecția muncii, prevenirea și stingerea incendiilor (PSI) și protejarea mediului ambiant;
   - Practicipă la toate evenimentele proiectului, receptii pe faze determinate, receptii partiale sau finale, inclusiv recepția lucrărilor subcontractantilor, asigurand pregatirea adecvată a acestora;

 Rolul presupune:
 - Coordonarea tuturor lucrarilor și documentatiile specifice constructiei;
 - Coordonarea executiei lucrarilor efectuate în santier;

Descrierea companiei

 - Căutam oameni seriosi și determinati care să se alăture familiei noastre pentru a continua si a face lucruri importante împreună;
- Unul dintre obiectivele principale ale companiei este de a asigura bunăstarea și evoluția profesională a angajaților săi.

 Se oferă:

      - stabilitate financiara;

      - contract individual de munca pe perioadă nedeterminată;

      - salariul se negociaza in functie de experienta.

Verifica pe BestJobs