DESCRIEREA POSTULUI /RESPONSABILITATI :

  • Proiectarea tehnica a structurilor metalice in conformitate cu cerințele impuse de client si respectând normativele in vigoare.
  • Calculul si optimizarea structurilor metalice complexe, atât pentru proiecte internaționale cat si naționale.
  • Elaborarea documentației aferenta proiectului în vederea realizării desenelor de execuție.
  • Asigurarea respectării termenelor de livrare pentru proiectele pe care le coordonează conform clauzelor contractuale
  • Menținerea unei legături strânse cu colegii răspunzători pentru detaliere în vederea soluționării eventualelor probleme apărute la realizarea proiectelor

CANDIDATUL IDEAL:

Trebuie sa aibă afinitatea de a lucra intr-un birou de studii si sa aprecieze diversitatea : de sectoare de activitate, de clienti, de proiecte

Este necesara aspirația pentru o colaborare pe termen lung si dorința de a valorifica experiența dobândita .

Sa aibă o mare deschidere către o dezvoltare continua.

CERINTE:

  • Absolvent studii superioare-inginerie mecanica, industriala si energetica
  • Cunoștințe aprofundate in domeniul construcțiilor metalice
  • Cunoștințe temeinice ale normelor de calcul europene si internaționale.
  • Experiență în utilizarea programelor uzuale de calcul structural, cunoașterea programului Ansys reprezintă un avantaj.
  • Cunoștințe si experiența de calcul printru structuri profile metalice, suporți țeava si suporți HVAC.
  • Limba engleză la nivel avansat, limba franceza reprezintă avantaj
  • Polivalenta, rigurozitate, inițiative, spirit de echipa

DESCRIEREA COMPANIEI:

SEIMAF Groupe este o societate franceza subcontractoare de studii si inginerie in domeniul industrial.
Grupul SEIMAF este structurat intr-un mod care sa ii permită sa fie reactiv si operațional in toate sectoarele industriei.

Verifica pe BestJobs