Inginer automatizari departament tehnic  – Bucuresti

Descriere job/ Responsabilități:
-proiectare si scheme electrice
-asistenta tehnica la punere in functiune instalatii de automatizare
-programare automate programabile- PLC si HMI (Siemens, Omron, Schneider)
-dezvoltare aplicatii SCADA
-punere in functiune convertizoare frecventa
-realizarea de aplicatii la cheie in diferite domenii industriale
-interventii/service echipamente electrice

Oportunități:
-lucru intr-un mediu placut, tanar, dinamic, cu produse de inalta tehnologie
-oportunitatea obținerii unor câștiguri motivante coroborate cu eforturile depuse
-bonuri de masa, autoturism, laptop, telefon, bonusuri in functie de realizari, scolarizari samd

Profilul candidatului ideal:
-activ, perseverent, motivat, organizat, bine pregătit profesional
-absolvent electronica, automatica, electrotehnica
-cunostinte tehnice electronica si electrotehnica
-experienta proiectare electrica
-experienta programare automate programabile Omron, Siemens etc.
-experienta dezvoltare aplicatii SCADA
-limba engleza
-carnet de conducere
-un avantaj il reprezinta atestatul ANRE, programare C++, Visual Basic etc.

DESCRIERE COMPANIE

MEGATECH Trading & Consulting SRL () cauta ingineri absolventi profil electric pentru biroul nostru din Bucuresti.

Fiind pe piata de peste 25 ani, suntem o societate cunoscuta in domeniu, avem un portofoliu mare de de clienti cu care trebuie tinuta legatura permanent, precum si un numar in continua crestere de clienti potentiali care trebuie descoperiti.
Realizam aplicatii de automatizari industriale, modernizare masini si linii de productie, monitorizare temperatura si umiditate, inspectie vizuala etc.

Produsele de automatizari industriale pe care le distribuim () alaturi de aplicatiile specifice pe care le realizam () se adreseaza in special producatori (fabricilor), integratorilor si revanzatorilor.
Suntem prezenti in industria componentelor auto, industria prelucrarilor mecanice si electrotehnica, energetica, maselor plastice si cauciucului, materialelor de constructii, metalurgie, industria alimentara, imbuteliere, agricultura, utilitati, cercetare, practic oriunde exista o instalatie industriala.

Importam si distribuim produse ale unor firme de top din domeniu: OMRON, PILZ, EATON, SIEMENS, PATLITE, IME, SENECA, YASKAWA, HITACHI, SCHNEIDER etc.

Verifica pe BestJobs