Fișa jobului

Cu ocazia deschiderii noului Sediu Regional din Roman, avem un post disponibil în echipa regională de Resurse Umane: HR Specialist – Employee Engagement. Acest rol presupune dezvoltarea și implementarea programelor de creștere a motivării angajaților.

Responsabilităţi

Obiectivele Rolului De HR Specialist Employee Engagement

Asigură suportul necesar pentru implementarea unor proiecte complexe la nivelul organizației (studii privind satisfacția angajaților, programe de beneficii pentru angajați, programe de recunoaștere a performanței angajaților etc.);

Oferă consiliere, suport și mediere angajaților contribuind la menținerea unei atmosfere de lucru plăcute în echipă;

Monitorizează indicatorii de retenție a personalului și propune măsuri de îmbunătățire a acestora;

Oferă suport echipei de management în ceea ce privește asigurarea unui climat organizațional pozitiv;

Ajută la planificare, organizarea și implementarea diverselor evenimente pentru angajați (eveniment bilunar „Bun Venit”, „Ziua Porților Deschise”, „Family Day” etc.).

Profilul dvs.

Cum îți dai seama că ești potrivit/ă pentru acest rol?

Ai studii superioare finalizate, de preferat într-un domeniu HR;

Ești dispus/ă pentru o activitate preponderent de teren (în acest sens este necesar permisul de conducere categoria B);

Ai experiență practică de minim 2 ani în departamentul de Resurse Umane;

Constituie avantaj experiența anterioară în gestionare unor proiecte de employee engagement;

Ești o persoană calmă, diplomată și discretă;

Ai inițiativă, gândire analitică și reușești să coordonezi cu succes proiectele;

Ai foarte bune abilități de comunicare și lucrezi bine în echipă;

Cunoști limba engleză la nivel avansat; constituie avantaj cunoașterea limbii germane.

Oferta noastră

Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important lucru este să ne simțim bine când suntem la serviciu. Îți oferim un salariu atractiv pentru că știm să ne răsplătim pe măsură angajații. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială. Vei avea oportunitatea de a te implica în proiecte dinamice, extrem de interesante, care prin dezvoltarea lor ajută compania să își păstreze poziția de angajator de top în piață.

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.
Aplicaţi acum!

Sau aplicați la

» click apply
Nivel de vechime

Începător

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Resurse umane

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn