Pentru Unitatea de Procesare Carne de la Niculești-Periș căutăm un Gestionar Livrari pentru schimbul de noapte serios și dornic să se alature echipei noastre. Viitorul coleg/a va fi responsabil pentru integritatea stocurilor (valoric, calitativ si cantitativ).

Abatorul procesează săptămânal peste de capete (porc) și are o echipa de peste 500 de oameni. Unitatea de producție face parte din grupul Agricover din, grup românesc cu 20 ani de activitate în agricultură și zootehnie.

Responsabilități

  • Asigură în bune condiții gestiunea fizică a stocului de marfă (bunuri/produse/subproduse/animale vii).
  • Operează în stoc mișcările de marfă și păstrează documentele justificative legate de stocuri.
  • Efectuează inventarul stocului de marfă.
  • Participă activ la operațiunile de încărcare/descărcare a mărfii.
  • Raportează superiorului ierarhic orice neconcordanță între stocul fizic și cel scriptic.
  • Urmărește mișcarea efectivă a produselor în vederea calculării scăzămintelor legale.
  • Oferă informații despre stocuri departamentelor firmei.
  • Respectă legislația de gestiune a stocurilor și previne sustragerea bunurilor.
  • Cunoaște modul de păstrare, termenele de garanție pentru prevenirea deprecierii calității acestora.
  • Înregistrează, prelucrează și păstrează informațiile referitoare la situația stocurilor.
  • Raportează periodic rezultatele activității de gestiune a stocului.
  • Utilizează eficient spațiul de depozitare și asigură mișcarea stocurilor.
  • Efectuează transferurile de marfă de-a lungul procesului de producție, dintr-o secție în alta.
  • Păstrează evidența documentelor de transfer emise, cu semnăturile de predare/primire la zi.
  • Predă marfa către client conform documentelor emise.
  • Transmite către superiorul ierarhic orice reclamație privind expedițiile de marfă.
  • Organizează și răspunde de activitatea echipei de manipulanți aflata în subordine.

Calificări și cerințe:

  • Experiența ca gestionar în industrie – minim un an, cu activitate de gestiune în sistem informatic;
  • Constituie un avantaj cursuri de perfecționare în: Legislație, Gestiune stocuri;
  • Cunoștințe MS Office;
  • Persoană dinamică cu abilități de comunicare;
  • Integritate, atenție concentrata și distributivă;
  • Inițiativă, memorie vizuală, spirit organizatoric;
  • Punctualitate și seriozitate.

Pentru acest rol oferim:

  • Salariu lunar aliniat nivelului pieței.
  • Tichete de masă.
  • Masă caldă la Cantina Unității.
  • Asigurare medicală și acces la Cabinetul medical din Unitate.
  • Instrumente și echipamente de lucru adecvate.
  • Transport asigurat de către companie.

Vă informăm că datele dumneavoastră vor fi prelucrate de Agricover în scopul recrutării de personal, având ca temei interesul său legitim de a angaja candidați care să corespundă abilităților personale și profesionale stabilite de acesta. Termenul de păstrare al acestora este de 2 ani. Prin transmiterea CV-ului considerăm ca ați luat la cunoștința de informațiile comunicate anterior. Vă aducem la cunoștință că în orice moment vă puteți retrage consimțământul prin transmiterea unui e-mail la adresa . Vom lua în considerare orice solicitări sau plângeri pe care le primim și vă vom transmite un răspuns în timp util. Dacă nu sunteți mulțumit de răspunsul nostru, puteți înainta plângerea către Autoritatea Națională de Supraveghere a Prelucrării Datelor cu Caracter Personal – cu sediul în Bd. G-ral. Gheorghe Magheru nrSector, cod poștal, București, România.

Verifica pe BestJobs