Frezor universal CNC

Oferim loc de munca persoanelor calificate in domeniul frezare CNC

Posturi disponibile in Lipova.

Societatea ALCO KRAFT a fost infiintata in Romania in vara anului 2005.

SECTIA DE FREZARE LUCREAZA CU 20 CNC-uri de ultima generatie

Producem:
Lere de verificari
Sisteme ,echipamente de stantare conventionale
Sisteme,echipamente de stantare cu sistem robotizat
Sisteme,echipamente de sudura
Echipamente de lipire in doua componente cu sistem robotic
Echipamente de frezare cu sistem robotic

 Scopul general al postului :

Asigură operarea maşinilor cu comandă numerică în condiţii de siguranţă şi eficienţă, în conformitate cu specificaţiile şi procedurile companiei.
Executa piese de precizie, unicat si de serie mica dupa desenul de executie pe masini de frezat CNC.

Descrierea postului :
- executie piese ALUMINIU , OTEL, INOX  conform desenelor

- programarea manuala
- pregatirea pentru productie a masinii-unelte
- reglarea si operarea masinii unelte, pentru realizarea de tolerante precise;
- executarea de operatiuni de prelucrari mecanice :gauriri,zencuiri, filetari etc.

- executarea si controlul pieselor, conform specificatiei tehnice;

- asigurarea calitatii pieselor finalizate, conform cerintelor de calitate solicitate prin desenul de executie al piesei

Cerintele postului

- experienţă minim 1 an intr-un post similar;
- cunostinte in interpretarea desenelor tehnice;
- persoană organizată, dinamică;
- dorinta de autodezvoltare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv

Sporuri in conformitate cu Codul Muncii

Bonuri de masa pentru fiecare zi lucrata

Lucrul intr-o echipa tanara, dinamica, motivata

Lucrul intr-un mediu modern.

Verifica pe BestJobs