Candidatul ideal

  • Licenta de Farmacist;
  • Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
  • Experiența pe o poziție similară reprezintă avantaj;
  • Cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu;
  • Bune abilități de comunicare;
  • Amabilitate și empatie față de pacienți;
  • Integritate și etică profesională.
  • Disponibilitate de lucru in tura de noapte (in intervalul

Descrierea jobului

Ne marim echipele de Farmacisti din unitatile noastre din toata tara.
Ce face Farmacistul DONA:

  • Oferă consiliere pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și potențialele riscuri/efecte adverse;
  • Eliberează medicamente pe bază de prescripție medicală și OTC-uri;
  • Participă la verificarea, monitorizarea si gestiunea stocurilor;
  • Se informeaza permanent asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou-aparute si a modului de administrare a acestora.

Beneficii:

  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța;
  • Tichete de masă;
  • Bonus de performanță motivant în funcție de rezultatele obținute;
  • Plata ore de noapte conform legii in vigoare;
  • Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic;
  • Acces la training-uri de servicii, vânzări și de produs;
  • Acces gratuit la cursuri anuale care iti vor garanta credite EFC obligatorii;
  • Card de reducere in farmaciile Dona;
  • Echitate, corectitudine si respect pentru viata ta personala si activitatea profesionala.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Senior (5-10 ani)

Limbi vorbite

română

Adresa/adresele jobului

București

Verifica pe BestJobs