Fișa jobului

Farmaciile Dona reprezintă unul dintre cele mai apreciate lanțuri farmaceutice din Romania.

Alătură-te celor 2500 de specialiști care au ales să facă un pas înainte spre o carieră de succes!

Candidatul ideal:

- studii de specialitate finalizate (Facultatea de Farmacie)
- experiența pe o poziție similară reprezintă un real avantaj
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor avizat pe anul în curs
- cunoștințe Microsoft Office la nivel mediu
- bune abilități de comunicare
- amabilitate și empatie față de pacienți
- integritate și etică profesională

Responsabilități:
- consilierea pacienților cu privire la utilizarea medicamentelor și a potențialelor riscuri/ efecte adverse
- eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri
- participarea la verificarea, monitorizarea și gestiunea stocurilor
- informarea permanentă asupra noilor practici farmaceutice, medicamente nou apărute și a modului de administrare a acestora

Beneficii:
- pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța

- pachet relocare și program flexibil
- tichete de masă
- bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute
- oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic
- acces la training-uri de specialitate și interes profesional
- acces gratuit la 2 cursuri anuale cu credite EFC obligatorii
- echitate, corectitudine, stabilitate și respect

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Farmacii

Verifica pe LinkedIn