Candidatul ideal

Absolvent al Facultatii de Farmacie
Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania;
Experienta minim 1 an;
Orientare catre pacient;
Bune abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Persoana proactiva.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Eliberarea medicamentelor si a retetelor compensate sau gratuite;
Oferirea asistentei de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
Prepararea retetelor magistrale sau a elaborarilor;
Informarea permanenta a medicilor cu care colaboreaza farmacia in legatura cu produsele nou aparute.

Oferta:

Garantia corectitudinii contractuale;
Pachet salarial motivant(format din salariu fix si bonus pentru performanta)
Mediu de lucru competitiv;
Pregatire profesionala sustinuta prin training-uri si informatii de specialitate;
Posibilitati de promovare profesionala si dezvoltarea carierei.

Descrierea companiei

Cu peste 200 de farmacii deschise la nivel national side clienti activi, Help Net Farma este din 1998 unul din cele mai puternice lanturi farmaceutice din Romania. In prezent, echipa noastra este formata dintr-un numar de de angajati, atat personalul din farmacii, cat si specialistii din companie, care reprezinta cu succes viziunea Help Net de a oferi pacientilor un tratament personalizat cu sfaturi calificate, bazat pe empatie, incredere si experienta. Misiunea noastra este sa oferim cele mai bune solutii si competente profesionale si personale pentru starea de sanatate si de bine a pacientilor.

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani), Senior (5-10 ani)

Adresa/adresele jobului

Bușteni

Verifica pe BestJobs