Responsabilitati:

- Mentine legatura cu clientii si transportatorii;
- Dezvolta baza de date a firmei prin atragerea de noi clienti si subcontractanti in cele mai bune conditii ale raportului pret-calitate;
- Preia si urmareste executarea comenzilor de transport intern;
- Urmareste transporturile efectuate si se asigura ca s-a respectat termenul agreat;
- Asigura fluxul informational de la si catre transportatori;
- Avizeaza camioanele la locul incarcarii / descarcarii, verifica incarcarea / descarcarea si primeste / trimite confirmarile aferente;
- Optimizeaza costurile de transport;
- Gaseste solutiile optime de desfasurare a transporturilor si comunica solutiile alese catre client in cel mai scurt timp;
- Organizeaza transporturile in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatii si termenelor cerute de standardele firmei, concomitent cu obtinerea unui profit net pentru companie;
- Utilizeaza programele software specializate pentru introducerea datelor si comenzilor de transport in sistem (se va efectua instructaj);

Candidatul ideal:

- Minim doi ani experienta in domeniu, intr-un post operational al unei societati de transport, casa de expeditie sau departament de logistica/transport;
- Persoana comunicativa, rezistenta la stres, capabila sa lucreze in echipa;
- Cunoasterea preturilor de transport;
- Abilitati de negociere in relatia cu transportatorii;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita;
- Fire analitica si abilitati de comunicare;
- Initiativa si orientare catre rezolvarea eventualelor probleme;
- Abilitati de lucru MS Office, Internet.

Locatie:

Activitatea se desfasoara in incinta CTPARK Bucuresti, A1, KM, Joita, Giurgiu.

Verifica pe BestJobs