Fișa jobului

Requisition ID: 4114

Departamentul Suppy Chain cauta un membru nou in echipa, care sa ni se alature in rolul de ERP Applications Specialist. Daca esti o persoana dinamica, poti traduce usor cerintele de business in limbaj tehnic si cauti constant solutii mai eficiente, atunci asteptam candidatura ta! Vei lucra cu echipe de profesionisti in Logistica, Servicii Clienti, Transport, Planificare, Tehnic, Productie si imbuteliere. La Bergenbier, Prietenii stiu de ce si Echipa este pe primul loc !

Scop

Ofera suport departamentului Supply Chain pentru utilizarea aplicatiilor specifice, dezvolta functionalitati noi si imbunatateste procesele in mod constant.

Responsabilitati
  • Planificarea, evaluarea si imbunatatirea eficientei proceselor de businee
  • Analizarea solicitarilor de suport SAp din Supply Chain si rezolvarea sau redorectionarea, in functie de complexitate, catre Global Business Center (GBS)
  • Urmarirea rezolvarii solicitarilor si oferirea de suport tehnic si training utilizatorilor SAP ERP
  • Intocmirea cererilor de modificari catre GBS pentru utilizatorii noi in SAP cat si pentru schimbarea autorizatiilor in SAp pentru utilizatorii existenti. Urmarirea implementarii cu succes a cerintelor catre GBS.
  • Identificarea ariilor de imbunatatire in procesele din aplicatiile specifice Supply Chain (SAP, EDI, WEB Order, Transpareon, Trace, Excel Macro)
  • Testarea solutiilor in sistemele de dezvoltare, calitate si productie
  • Planificarea, evaluarea, mentinerea si imbunatatirea interfetelor cu distribuitorii si clientii de tip Key Account
  • Rezolvarea problemelor tehnice ce pot aparea cu interfata si comunicarea constanta cu persoanele implicate
  • Realizarea de rapoarte SAP periodice saiu la cerere, in functie de nevoile de business
  • Suport pentru interfata EDI si urmarirea transmiterii corecte a informatiilor catre aplicatia on-line WEB

Cerinte
  • Studii superioare - preferabil IT sau Cibernetica
  • Minimum 2 ani experienta intr-un domeniu similar
  • Experienta in implementare SAP
  • Cunostinte utilizarea SAP si pachet MS Offcice - nivel avansat
  • Cunostinte de SQL si baza de date - avantaj
  • Cunostinte de limba Engleza - nivel avansat
  • Orientare spre client
  • Proactivitate, identifcarea solutiilor si obtinerea de rezultate
  • Abilitatea de a stabili relatii de lucru eficiente
  • Abilitati de luare a deciziilor
  • Abilitati de comunicare si prezentare a informatiilor

At Molson Coors we seek diversity. Differing perspectives lead to challenging the expected, which keeps new ideas bubbling up. We’re an equal opportunity employer and invite applications from candidates from all backgrounds, race, color, religion, sex, sexual orientation, national origin, gender identity, age, disability, veteran status or any other characteristic. We take pride in celebrating our unique brew.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Tehnologia informației

Sectoare de activitate

Alimente și băuturi

Verifica pe LinkedIn