Principalele responsabilitati ale postului sunt:
 organizarea, coordonarea si controlul activitatilor financiar-contabile, potrivit conditiilor legale;
gestionarea resursele financiare necesare atingerii obiectivelor firmei;
 elaborarea si implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
 intocmirea si verificarea balantei, bilantului anual, inventarului societatii;
 elaborarea de studii si analize privind profitabilitatea activitatilor, eficienta utilizarii capitalului de lucru, evolutia acumularilor banesti, a structurii cheltuielilor materiale si a altor indicatori economico-financiari;
 analiza lunara a necesarului de lichiditati si dispunerea de masuri in vederea accelerarii vitezei de rotatie a activelor circulante;
 mentinerea permanenta a capacitatii de plata a societatii si indeplinirea la termen a obligatiilor fata de oricare dintre creditorii societatii;
 organizarea, conducerea si controlul inventarierii generale anuale a patrimoniului;
 intocmirea situatiilor financiare, conform legislatiei in vigoare;
 mentinerea legaturii cu bancile si cu alte institutii financiare.

CERINTE:
 Studii superioare, economice (Contabilitate si informatica de gestiune sau Finante banci);
 Experienta pe o pozitie similara (minimum 3 ani);
 Cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila;
 Abilitati de comunicare si negociere;
 Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa;
 Cunostinte si abilitati de comunicare intr-o limba de circulatie internationala (de preferat limba engleza).

OFERTA (bonusuri, beneficii):
 oportunitati de dezvoltare profesionala intr-un mediu de lucru dinamic, stimulativ;
 pachet salarial motivant, in acord cu performanta.

Adresa/adresele jobului

Alba Iulia

Verifica pe BestJobs