• EXPERIENTA IN DOMENIUL TRANSPORTURILOR
  • Atitudine orientata spre rezolvarea problemelor
  • Aptitudini de comunicare, planificare si negociere
  • Organizarea trasporturilor rutiere, trafic international, respectand cerintele impuse
  • Persoana serioasa, responsabila,descurcareata, in cautarea unui job stabil
  • Un bun spirit de planificare si organizare al activitatilor, orientare catre solutii
  • Abilitati si competente de comunicare directa, scrisa si in mediul online; bune cunostinte de utilizare a calculatorului
  • Cunoasterea pietei de transport interne si international prezinta un avantaj, la fel si experienta intr-o functie similara
  • Acreditari, certificari si cunoasterea legislatiei specifice domeniului constituie un avantaj
  • Buna cunoastere a limbii engleze (scris/vorbit) mai ales in domeniul transporturilor.
  • Cunoașterea altor limbi straine (GERMANA), constituie un avantaj;

Responsabilitati si sarcini:

  • Va cunoaste si va respecta prevederile legale cu privire la circulatia pe drumurile publice, in trafic intern si international de marfuri
  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transport
  • Coordoneaza si supravegheza activitatea conducatorilor auto
  • Programeaza si optimizeaza rute
  • Primeste, confirma si proceseaza ofertele cat si comenziile de transpor
  • Ghideaza si urmareste statusul comenzii pe tot parcursul cursei
  • Gaseste solutii optime de desfasurare a transportului si comunica solutiile alese clientuluii
  • Organizeaza intreaga activitatate de transport in cele mai bune conditii, cu respectarea standardelor firmei
  • Va duce la indeplinire orice alte dispozitii primite de la seful sau ierarhic
  • Gaseste solutii optime de desfasurare a transportului si comunica solutiile alese clientuluii.

Cerințe:

  • Experienta in domeniul transporturilor minim 2 ani
  • Abilitati de comunicare foarte bune
  • Orientare către client
  • Orientare către business
  • Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.

Ce oferim:

  • Salariu atractiv
  • Mediu de lucru tanar, placut, foarte dinamic
  • CIM cu durata nedeterminata
  • Alte beneficii in functie de evolutia pe post si rezultate.
Verifica pe BestJobs