Fișa jobului

Departamentul Vânzări din cadrul Dona. Logistică este în căutarea unui coleg care își dorește să facă parte dintr-o echipă de profesioniști dinamici și dedicați!

Cerințe:

  • minimum 3 ani experiență în vânzări/ distribuţie în domeniul farmaceutic
  • experienta in coordonarea de echipe
  • studii superioare finalizate, constituie avantaj studiile în domeniul farmaceutic
  • foarte bune abilități de coordonare, negociere și comunicare
  • abilități de organizare și planificare/ prioritizare
  • cunoștinte operare PC: Excel, Word – nivel avansat
  • permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări

Responsabilități:

  • coordonarea activității echipei de vânzări din zona de responsabilitate
  • colaborarea cu echipele de vânzări ale partenerilor Dona. Logistica
  • evaluarea şi motivarea personalul din echipă, în funcţie de obiectivele stabilite
  • oferirea de training și suport pentru integrarea noilor colegi
  • menținerea legăturii cu celelalte departamente suport: IT, Achiziţii, HR etc.
  • oferirea de suport echipei aflate în subordine, în vederea creşterii vânzărilor prin identificarea de noi clienți în cadrul zonei alocate și prin creșterea vânzărilor pe fiecare client
  • supervizarea, alături de echipă, a respectării condiţiilor contractuale de către clienţi
  • monitorizarea realizării targetelor individuale de vânzari și încasări ale agenţilor din aria coordonata; acordă suport pentru atingerea planurilor de vanzari
  • colaborarea cu depozitul de medicamente pentru realizarea livrarilor catre parteneri in conditii optime
  • întocmirea rapoartelor de activitate şi verificarea raportării, precum şi planificarea activităţii echipei aflate în coordonare

Beneficii:

  • pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount in Farmaciile DONA)
  • bonus lunar de performanță
  • posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice
Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Farmacii

Verifica pe LinkedIn