Candidat Ideal:

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta pe o pozitie de management in logistica/distributie, de minim 3 ani;
  • Cunoștințe solide de legislație în domeniul SSM, PSI;
  • Cunostinte solide si experienta de lucru in sisteme WMS si ERP.
  • Cunoștințe de MS Office (Word, Excel, Outlook, baze de date);
  • Abilități solide de negociere, comunicare, planificare, coordonare și organizare;
  • Loialitate și spirit de echipă;
  • Seriozitate, dinamism si adaptabilitate.
  • Capacitate de analiza si luarea deciziilor;
  • Integritate și principii solide de etică profesională;
  • Dispus pentru deplasari in teritoriu;
  • Orientat catre nevoile clientului, controlul costurilor si excelenta in operare.

Responsabilități:

  • Planifică, organizează și controlează activități departamentului logistic BACAU;
  • Administrează eficient resursele alocate și bugetul alocat;
  • Coordonează evalueaza și monitorizează activitatea echipei din depozit;
  • Supervizează modul de întretinere și de exploatare a cladirii si echipamentelor de lucru;
  • Păstrează legatura cu autoritățile și furnizorii relevanți;
  • Implementează soluții optime de desfașurare a proceselor logistice;
  • Asigură respectarea calitățiii și termenelor cerute de standardele companiei si autoritati;
  • Caută permanent oportunități de eficientizare a costurilor legate operarea in depozit;
  • Realizează rapoarte de activitate și prognozează cheltuielile aferente;
  • Implementeaza proiecte aferente departamentului.

Iti oferim:

  • Pachet salarial competitiv corelat cu experienta si performanta;
  • Asigurare de sanatate privata;
  • Tichete de masa;
  • Card discount in Farmaciile DONA;
  • Acces gratuit la biblioteca digitala Bookster, 7Card;
  • Echipă dornica sa iti ofere suport pentru atingerea obectivelor profesionale;
  • Acces la traininguri de specialitate si de interes profesional.

Dona. Logistica SA, parte a grupului DONA, asigură distribuția farmaceutică echilibrată la nivel național catre farmacii independente, spitale si farmacii Dona. Dona. Logistica a demonstrat ca este capabila de o evolutie foarte rapida, ajungand in prezent in topul primilor 5 distribuitori de medicamente la nivel national, cu o cifra de afaceri anuala de peste 200 milioane de Euro.

Alătură-te și tu echipei DONA!

Verifica pe BestJobs