imgo-1

Căutam Designer Web (m/f/d) / Dezvoltator Front-End (m/f/d) - - pentru biroul nostru din București

Suntem o companie de comerț electronic ȋn centrul Berlinului. În prezent InnovaMaxx GmbH are peste 200 de angajați din 22 de țări. Pentru succesul nostru am fost numită „Campioana Creșterii2020” de către revista Focus, pe scena firmelor Start-Up suntem ȋn Top50 al Clasamentului de Creștere și conform FINANCIAL TIMES una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa în anul2019. Angajații noștri împărtășesc  pasiunea pentru inovații. Avem un grad înalt de auto- motivare, lucrăm într-o echipă globala și ne ajutăm reciproc pentru a valorifica potențialul nostru maxim.

Convinge-te și află mai multe despre noi.

Responsabilităţile tale:

  • Lucrezi și te implici ȋn concepția, definiția cerințelor, dezvoltarea și implementarea de noi caracteristici.
  • Dezvoltare de aplicații web pentru desktop, tabletă și mobil pe bază de HTML, CSS și JavaScript (Bootstrap, jQuery etc.)
  • Ești responsabil/ă pentru implementarea,  menținerea și ingrijirea de noi pagini web și servicii, noi landing pages și aplicații web pentru pagini web
  • Te ocupi de dezvoltarea de soluții inteligente și ești persoana de contact pentru ȋntrebările legate de dezvoltarea web.
  • Pe langă pașii de lucru ce trebuie urmați, ești preocupat de alte perspective și privești mereu și „outside the box“

Profilul tău:

  • Studii universitare absolvite ȋn domeniul Informatică,  Informatică de afaceri sau calificări similare
  • Experiență multianuala ȋn domeniul dezvoltare web
  • Cunoştinţe foarte bune și cuprinzatoare ȋn domeniul dezvoltare web (de exemplu HTML5, CSS, SASS/LESS, JavaScript și cadrul corespunzator de ex.  Angular sau Bootstrap)
  • Cunoștințe avansate de germană, vorbit și scris, cel putin C1
  • Cunoștințe foarte bune de engleză, vorbit și scris
  • Capacitate de a lucra ȋn echipă, creativitate, pragmatism și dorință de cunoaștere
  • Mod de lucru independent şi structurat, cu abilități de gandire analitică

Ce poți aștepta de la noi:

  • Plată orientată pe piață
  • Ore de lucru flexibile
  • Atmosferă de lucru foarte placută
  • Un loc de muncă modern

Vrei să afli mai multe?

Ne bucurăm să ne trimiți scrisoarea și cererea folosind butonul de mai jos "Aplică Online", cu indicația salariului dorit și data de începere, cât mai curând posibilă.

Vă rugăm să ne trimiteți documentele în limba engleză.

Verifica pe BestJobs