Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare

Candidatul ideal

Studii tehnice superioare;
Experiență în activitatea de distribuție a energiei electrice;
Cunoașterea instalațiilor electrice;
Utilizarea calculatoarelor portabile, cunoștințe avansate în utilizarea tehnicii de calcul;
Capacitatea de a lucra în echipă;
Abilităţi de organizare şi gestionare a timpului de lucru;
Spirit de inițiativă, creativitate, flexibilitate , adaptare rapidă la medii noi, atitudine proactiivă;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Întocmește programele de lucru pentru formația de mentenanță și le transmite echipei în aplicația MWM-WB pentru realizarea acestora;
Urmărește realizarea în termen a lucrărilor planificate și ține evidența realizărilor tuturor lucrărilor efectuate cu formația de mentenanță , se asigură că personalul are în dotare toate mijloacele de producție necesare desfășurării în bune condiții a lucrărilor în teren ;
Întocmește documentațiile privind domeniul propriu de activitate care urmează să fie supuse aprobării conducerii Centrului de Exploatare;
Desfășoară activitatea de control operațional al execuției lucrărilor de mentenanță realizate cu prestatorii externi în baza programului întocmit de șeful ierarhic;
Urmărește calitatea lucrărilor, respectarea tehnologiilor din fișele de mentenanță și planul calității, documentele tehnice de executție și încadrarea în termenele de execuție ;
Urmărește modul de implementare și consemnare a programelor de lucrări în rapoartele MWM comparativ cu documentele de lucru;
Urmărește corectitudinea proceselor verbale de recepție ,a buletinelor de verificări și a rapoartelor rezultate în urma lucrărilor de mentenanță;
În baza constatărilor rezultate din procesul de mentenanță face propuneri pentru fundamentarea, prioritizarea și planificarea lucrărilor de mentenanță;
Stabilește atribuțiile și responsabilitătile personalului direct subordonat;
Participă alături de personalul de la Centrul de Exploatare si Serviciul Managementul Activelor și Dezvoltare la întocmirea planului anual de mentenanță pentru instalațiile din administararea Centrului de Exploatare din care face parte;
Întocmește planificarea concediilor de odihna a personalului din subordine urmărind și derularea acestora;
Întocmește listele cu materialele necesare pentru mentenanța instalațiilor din administrarea Centrului de Exploatare din care face parte ;
Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

Distributie Oltenia este succesorul legal al Electrica Oltenia din 15 martie 2007, continuand desfasurarea exclusiva a activitatii de distributie a energiei electrice in calitate de proprietar al activelor necesare derularii activitatii in urma separarii activitatilor impusa prin cerintele legale europene (Unbundling).

Distributie Oltenia asigura alimentarea cu energie electrica a 1.427.035 clienti din 7 judete din regiunea Olteniei: Dolj, Arges, Olt, Gorj, Valcea, Mehedinti si Teleorman.

Verifica pe eJobs.ro