Employment type: Permanent

Experience level: 5 - 7 years

Description

Căutăm un Controller - analiza terhnica costuri care să se alăture departamentului de Controlling.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilități:

  • Elaborează calculele valorii/costurilor din faza de achiziție până la producția în serie; Înregistrează și efectuează evaluările de costuri în cazul modificărilor; Asigură evaluarea, selectarea, aprobarea și dezvoltarea furnizorilor, în cooperare cu departamentele specializate;
  • Evaluează și calculează costurile componentelor și a ansamblurilor complete, inclusiv a resurselor necesare producției pentru Make&Buy cu abordări de bună practică;
  • Oferă suport departamentului de achiziții în procesul de aprovizionare (de exemplu: fezabilitatea, tehnologia etc) și în negocierile de costuri cu furnizorii, pentru adjudecarea și renegocierea acestora (de exemplu, 3 luni după startarea producției, verificare TP și investiții);
  • Revizuiește conceptele de echipamente și pregătește detaliile costurilor lor în colaborare cu departamentul de vânzări pentru negocierea costurilor cu furnizorii și cu clienții;
  • Participă la elaborarea  și determinarea bazelor de calcul pentru proiecte  în cooperare cu departamentele de specialitate; Participă la dezvoltarea unei baze de date de achiziții;
  • Implementează documentația pentru modificări (proiect și serie) în calculație.

Cerințe:

  • Studii superioare în domeniul tehnic sau economic;
  • Experiență de minim 5 ani în controlling;
  • Experiența de minim 2 ani în automotive, cunoștințele tehnice reprezentând un avantaj
  • Cunoștințe bune de operare PC (Excel, Outlook, Word, Power Point);
  • Cunoștințe de limba engleză nivel avansat; Cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj;
  • Abilități foarte bune de comunicare, analiză, orientare spre proces, flexibilitate.

Beneficii:

  • Training inițial;
  • Posibilități de avansare in carieră;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Controller - Analiza tehnica costuri.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

Verifica pe BestJobs