Prodbac Security angajeaza Contabil:

Cerinte:
• Studii superioare, economice (Contabilitate si informatica de gestiune);
• Experienta pe o pozitie similara (minimum 5 ani);
• Cunostinte si abilitati de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila (OBLIO)
• Abilitati de comunicare;
• Abilitati de planificare, analiza, organizare, dinamism, spirit de echipa;
• Cunostinte si abilitati de comunicare intr-o limba de circulatie internationala (de preferat limba engle

Principalele responsabilitati ale postului sunt:

  • inregistrari pe conturi si in evidenta contabila a facturilor emise catre beneficiari;
  • realizare centralizatoare, rapoarte de activitate specifice postului;
  • urmarirea si operarea documentelor de incasari si plati prin banca si casa;
  • operarea documentelor de intrare-iesire in gestiuni;
  • inregistrarea in evidenta contabila a facturilor de la furnizori si clienti;
  • urmarirea documentelor cu regim special;
  • asigurarea evidentei cantitative si valorice a patrimoniului societatii si inventarirea acestuia;
  • urmarirea circuitului documentelor si respectarea procedurilor de lucru ale unitatii;
Verifica pe BestJobs