Candidatul ideal

- Studii economice superioare;

- Experienta min. 3 ani;

- Cunostinte bune de contabilitate si fiscalitate;

- Cunostinte soft WizCount constituie un avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- Evidenta contabila si extracontabila a celor 19 magazine proprii Arrow din subordine (verificare casa de marcat, POS, registru casa, stoc, analiza vanzari, etc);

- Inregistrare documente primare in sistemul contabil (facturi, deconturi, extrase, etc);

- Descarcare de gestiune la nivel de companie;

- Verificarea corectitudinii documentelor inregistrate si clarificarea eventualelor neconcordante;

- Responsabilitati specifice activitatii de resurse umane;

- Mentinerea legaturii cu furnizorii de servicii SSM si PSI, medicina muncii, etc;

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv

- Bonuri de masa

- Asigurare de sanatate

- Program fix: L-V 09:00 - 17:30

Descrierea companiei

SC ARROW INTERNATIONAL a fost înfiinţată în 1991 ca o companie cu 100% capital privat. Compania dezvoltă activitatea pe piata romaneasca ca un angrosist în domeniul echipamentelor de vanatoare (inclusiv arme şi muniţie), articole de pescuit sportiv, out-door echipamente, de auto-apărare şi de aplicare a legii de produse. ARROW INTERNATIONAL a realizat o cifra de afaceri de aproximativ 11 milioane EUR în 2014, fiind cel mai mare angrosist din acest domeniu pe teritoriul românesc. În ceea ce priveşte partea noastră de comerţ cu arme şi muniţie, out-door de echipamente, de auto-apărare şi de aplicare a legii de produse, compania noastra furnizeaza la peste 100 de magazine (pe bază exclusivă sau nu), dintr-un total de 120 de magazine existente în ţara noastră, care sunt autorizate schimburilor aceste produse speciale, această parte reprezentând aproximativ 78% din cifra noastră de afaceri. În ceea ce priveşte partea comercială de pescuit, compania noastra este furnizeaza aproximativ 400 de POS-uri (pe bază exclusivă sau nu), dintr-un total de 600 de POS-uri existente în ţara noastră. ARROW INTERNATIONAL detine, de asemenea, o reţea de 17 magazine, amplasate în cele mai importante oraşe ale ţării, toate acestea fiind magazine mixte pentru echipamente de vânătoare şi de pescuit.

Compania are 80 de angajati, 40 de la sediul central şi restul în magazinele noastre din teritoriu. Noile facilităţi ale companiei au fost construite în 2009, pe o suprafaţă de 7000 metri patrati teren ce includ in jur de 1000 de metri patrati de show-room şi birouri şi 1600 de metri patrati depozit. Brandurile pe care le reprezintă (cele mai multe dintre ele, ca distribuitor exclusiv) de pe piaţa românească şi detalii cu privire la programul întregii noastreretele de magazine precum şi alte informaţii le puteţi găsi pe site-ul nostru: www.arw.ro (numai în limba română).

Verifica pe eJobs.ro