Fișa jobului

Responsabilitati:

  • Oferirea de consultanta tehnica clientilor si deservirea lor intr-o maniera profesionista.
  • Propunerea schimbarilor periodice ale obiectelor expuse in Showroom.
  • Crearea proiectarilor 3D a bailor clientilor.
  • Intocmirea comenzilor si receptia marfii.
  • Negocierea termenilor contractuali si urmarirea respectarii acestora in procesul de vanzare.
  • Mentinerea contactului cu furnizorii pentru a asigura livrarea la timp a produselor.

Cerinte:

  • Team player , orientare catre client, fire competitiva.
  • Abilitati excelente de comunicare, relationare, argumentare.
  • Atitudine pozitiva, persuasiune.
  • Experienta in vanzari, preferabil intr-un showroom sau in vanzari de produse pe baza de comanda.
  • Cunoasterea pachetului MS Office / MS Outlook.
  • Constituie avantaj detinerea de cunostinte tehnice despre produsele comercializate.  ( gresie,faianta,obiecte sanitare)

Beneficii:

  • Pachet salarial motivant corelat cu performantele individuale.
  • Tichete de masa.
  • Asigurare privata de sanatate.
  • Acces gratuit la sala de sport proprie.
  • Facilitarea participarii la diverse trainiguri tehnice si de vanzari.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala.
  • Mediu de lucru profesionist intr-un colectiv tanar si orientat spre rezultate.

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Materiale de construcții

Verifica pe LinkedIn