Consultant software economic

Cluj Napoca / Iasi

Candidatul ideal

Cerinte minime experienta :
Studii medii/superioare in domeniul economic
Dinamic si comunicativ, relatii bune interpersonale
Capacitatea de a lucra in conditii de stres
Disponibilitate la deplasari in interes de serviciu

Constituie avantaj, dar nu sunt conditii eliminatorii:

  • experienta in domeniul contabilitatii bugetare
  • cunoasterea modului de calcul salarial si a legislatiei muncii
  • cunostinte privind infrastructura IT si prelucrare date (Microsoft SQL Server, MS Office etc.)

Descrierea jobului

Ocupantul acestui post instruieste sau adapteaza programul de instruire pentru persoanele ce urmeaza sa utilizeze aplicatiile oferite de Info World, asigura asistenta tehnica la cererea utilizatorilor modulelor economice oferite de Info World si realizeaza activitati de mentenanta pentru sistemul informatic. Asigura linia de suport si activitati specific de call – center (preluare solicitari client si inregistrarea acestora).

Atributii de baza ale jobului :

Supravegheaza functionarea aplicatiilor software realizate (modulele economice: gestiune, contabilitate, achiz. contracte-comenzi), asigura linia de suport si activitatea de call – center. Partcipa la planificarea implementarilor si la realizarea documentatiei de implementare. Comunica permanent cu clientul și cu echipa de programare.

Asigura instruirea personalului pus la dispozitie de catre clienti.

Mediu de lucru dinamic, pachet salarial motivant, oportunitati de invatare si dezvoltare.

Verifica pe BestJobs