Fișa jobului

Cu ocazia deschiderii noului Sediu Regional din Roman, avem un post disponibil în echipa de Learning & Development: Senior Trainer. Va fi un partener de discuții pentru toți colegii din regiunea pe care activează, pentru a-i ajuta în procesul de formare și dezvoltare profesională.

Responsabilităţi

Acest ambasador al dezvoltării va avea impact în companie prin:

Identificarea nevoii de formare și dezvoltare profesională, organizarea și susținerea training-urilor/ seminariilor/workshop-urilor;

Propunerea și implementarea conceptelor de learning development;

Îmbunătățirea permanentă a procesului de onboarding, inclusiv organizarea și susținerea evenimentului “Welcome Day” pentru toți colegii noi din regiune;

Pregătirea și susținerea etapelor de selecție a candidaților interni, cu potențial de dezvoltare (Assessment Center);

Implicarea activă în procesul de Talent Management (Performance Management);

Monitorizarea etapelor de training și dezvoltare prin realizarea de vizite periodice în regiune;

Propunerea de metode/instrumente pentru optimizarea și alinierea proceselor de dezvoltare cu nevoile de business și cultura organizațională.

Profilul dvs.

Cum îți dai seama că ești potrivit/ă pentru acest rol?

Ai studii superioare finalizate;

Lucrezi de cel puțin 3 ani în Learning & Development, cu experiență pe livrare de training-uri;

Ești dispus sa faci deplasări în regiune (în acest sens este necesar permisul de conducere);

Stăpânești foarte bine limba engleză; constituie avantaj cunoașterea limbii germane;

Ai inițiativă, gândire analitică și ești orientat/ă spre atingerea obiectivelor;

Ai foarte bune abilități de comunicare și lucrezi bine în echipă;

Stăpânești foarte bine pachetul MS Office (Word, Excel, PowerPoint).

Oferta noastră

Suntem convinși că te vei integra în echipa noastră pentru că avem un mediu de lucru modern și plăcut și considerăm că cel mai important lucru este să ne simțim bine când lucrăm împreună. Îți oferim un salariu atractiv pentru că un specialist bun merită o recompensă pe măsură. Știm că vrei să fii tot timpul în formă, așa că ai o asigurare privată de sănătate gratuită și un abonament de fitness cu reducere substanțială.

Sunteţi interesat(ă)?

Vă rugăm să completaţi formularul online de candidatură şi să ataşaţi CV-ul dvs. în format Word sau Pdf, însoţit de o scrisoare de intenţie ce specifică poziţia pentru care aplicaţi.
Aplicaţi acum!

Sau aplicați la

» click apply
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Resurse umane

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn