Industrial Access angajeaza reprezentant comercial pentru punctul de inchiriere echipamente din cadrul magazinului de bricolaj Leroy Merlin.

Iti plac vanzarile si relationarea cu clientii? Esti genul de persoana care nu se lasa pana nu gaseste o solutie care sa i se potriveasca clientului?

Iti este usor sa intelegi cum functioneaza echipamentele tehnice din domeniul constructiilor si care este aplicabilitatea lor?

Te atrag provocarile si iti doresti sa lucrezi intr-o organizatie cu sisteme de lucru moderne, care te incurajeaza sa te dezvolti personal si profesional?

Responsabilitati:
- identificarea nevoilor clientului
- consilierea clientului in alegerea echipamentului potrivit
- promovarea produselor companiei potentialilor clienti
- prezentarea produselor si serviciilor
- negocierea unor termene si conditii avantajoase in conformitate cu politica companiei
- raspunde de realizarea targetului de vanzari alocat
- ofertarea si intocmirea contractului de inchiriere
- intocmirea facturii si incasarea contravalorii acesteia
- testarea si verificarea echipamentului la predarea si primirea acestuia
- asigura evidenta si gestiunea echipamentelor din stoc

Profilul candidatului:
- bune abilităţi de vanzare, prezentare şi negociere
- persoană dinamică, cu spirit de initiativă, orientată spre rezultate
- studii medii sau superioare
- experienţă în domeniul vânzărilor de minim 1 an
- experienţa în închirierea şi/sau vânzarea utilajelor şi echipamentelor din construcţii constituie un avantaj
- experienţa în domeniul tehnic constituie un avantaj
- capacitatea de a gasi solutii adaptate nevoilor clientilor
- abilităţi de operare calculator
- limba engleză reprezintă un avantaj
- disponibilitate de lucru în ture.

Beneficii:
- mediu de lucru flexibil si modern
- programe si cursuri de dezvoltare personala si profesionala
- acces la tehnologii de ultima generatie
- oportunitatea de a lucra alaturi de un colectiv tanar si orientat catre performanta;
- companie recunoscuta la nivel international

-salariu oferit 1800 net

Nivel cariera

Middle (2-5 ani), Entry (0-2 ani)

Limbi vorbite

engleză

Adresa/adresele jobului

Brașov

Verifica pe BestJobs