Fișa jobului

SC Pharmafarm SA angajeaza pentru sediul din Targu Mures,Consilier juridic avand ca obiectiv, asigurarea desfasurarii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora.

Responsabilitati
  • reprezentarea intereselor si apararea drepturilor legitime ale firmei in fata autoritatilor publice, institutiilor , precum si in fata oricarei persoane juridice sau fizice;
  • întocmirea de notificări, adrese, rapoarte pentru cazurile avute în administrare; avizarea si contrasemnarea actelor cu caracter juridic ale firmei
  • menţinerea relaţiei cu societăţile debitoare;
- întocmirea dosarelor de recuperare creanţe şi monitorizarea stadiului încasarii debitelor;-
  • planificarea activităţilor aferente procesului de recuperare a creanţelor;
  • întocmirea de rapoarte periodice de activitate către clienţi şi management;
  • iniţierea şi derularea de proceduri necesare recuperării debitelor conform normelor aplicabile în domeniu (drept comun sau conform procedurilor speciale – somaţie de plată, ordonanţă de plată, procedura insolvenţei, etc).
Cerinte
  • studii superioare de drept finalizate cu diploma de licenta;
  • experienta in domeniu minim 1-2 ani;
  • foarte bune cunoştinţe de legislatie;
  • operare pachet office (word,excell)
Competente
  • abilităţi de concentrare, analiză şi sinteză;
  • echilibru emotional;
  • usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
  • capacitate de a lua decizii si de a-si asuma responsabilitatea;
  • capacitate de se informa si invata in permanenta;
  • perseverenta ,urmarirea si finalizarea scopului;
  • - -Oferta (bonusuri, beneficii)
Compania noastră vă oferă posibilitatea de a lucra şi a vă dezvolta în cadrul unei echipe dinamice şi performante.
Nivel de vechime

Nu se aplică

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Altele

Sectoare de activitate

Farmacii

Verifica pe LinkedIn