Fișa jobului

Descrierea jobului:

1.      Ofera suport pentru desfasurarea concursurilor adresate parteneri de distributie

2.      Mentinerea la zi a registrului intermediarilor in asigurari si raportarea conform legislatiei in vigoare

3.      Colaboreaza cu alte departamente pentru conceperea si mentinerea la zi a materialelor de prezentare adresate partenerilor de distributie

4.      Mentine legatura si comunica cu furnizorii de platforme de vanzare folosite de catre brokeri

5.      Gestioneaza documentatia aferenta relatiei de distributie cu brokerii

6.      Coordoneaza, intocmeste si administreaza ofertele de colaborare cu posibili distribuitori, la solicitarea directorului canalului de vanzari aferent

7.      Se ocupa de implementarea sistemului de gestionare a relatiei cu distribuitorii, respectiv, de gestionarea bazei de date

8.      Intocmeste rapoarte, analize si propuneri in scopul monitorizarii si imbunatatirii relatiei cu distribuitorii

9.      Propune si redacteaza proceduri de lucru necesare in buna desfasurare si eficientizarea activitatilor departamentului

10.   Se deplaseaza in teren, atunci cand situatia o impune

Educatie si experienta profesionala:

-       experienta profesionala minim 4 ani

-       studii superioare

-       cunostinte de operare MS Office (Word, PowerPoint, Excel, Access)

-       limba engleza nivel mediu

-       experienta in crearea proceselor, a fluxurilor si procedurilor de lucru

-       experienta anterioara in vanzari si in domeniul serviciilor financiare, constituie avantaj

Competente de lucru:

-       bun comunicator

-       negociere

-       orientare spre client, relationare

-       proactivitate, initiativa

-       autonomie, perseverenta

-       organizare, prioritizare

-       acuratete, atentie la detalii

-       capacitate de sinteza si de organizare a informatiilor

Competente comportamentale:

-       Acting as one (Actionam ca o entitate)

-       Accountability (Responsabilitate)

-       Customer centricity (Centrare pe client)0

-       Agility (Agilitate)

Descrierea companiei

Aegon reprezintă în România grupul olandez cu acelasi nume. Compania este specializată în asigurari de viaţă si pensii private. Cu sediul la Haga - Olanda şi cu o experienţă dovedită în domeniul financiar de peste 160 ani, Aegon activează cu succes în peste 20 de ţări de pe patru continente. În prezent, prin intermediul celor peste 24.000 de angajaţi, Aegon contribuie semnificativ la realizarea obiectivelor personale şi profesionale a peste 47 milioane de clienţi.

Investim in angajatii nostri. Ii ajutam sa isi asume responsabilitatea pentru dezvoltarea lor personala si profesionala oferindu-le cursuri si training-uri.

Ne distram impreuna in teambuilding-uri.

Recompensam munca fiecaruia pe masura rezultatelor

Avem un mediu de lucru deschis si prietenos, in care contributia fiecaruia este valorizata.

Daca vrei sa fii si tu parte din echipa noastra, trimite-ne CV-ul tau cu incredere!

* Prin aplicatia pentru acest post, va informam ca datele dvs. de contact, precum si CV-ul, Formularul de aplicare, Scrisoarea de intentie ori alte documente sau informatii furnizate de catre dvs.in scopul aplicarii si al selectiei pentru postul vizat, sunt sau pot sa fie stocate intr-o baza de date, detinuta de catre compania Aegon si utilizata in scopul recrutarii si angajarii pentru pozitia mai sus mentionata;

* De asemenea, va informam ca datele dvs. de contact, precum si CV-ul, Formularul de aplicare, Scrisoarea de intentie ori alte documente sau informatii furnizate de catre dvs. prin aplicatia dvs. la acest rol vacant, sunt sau pot sa fie stocate intr-o baza de date, detinuta de catre compania Aegon si utilizata in scopul contactarii dvs. pentru roluri viitoare si de potential interes pentru dvs.

* In situatia in care nu doriti ca datele dvs. sa fie pastrate in baza noastra de date, in scopul contactarii ulterioare, pentru alte pozitii similare si de potential interes pentru dvs., va rugam sa ne transmiteti decizia dvs. la recrutare@aegon.ro

Nivel de vechime

Nivel mediu de experiență

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Vânzări

Sectoare de activitate

Servicii financiare

Verifica pe LinkedIn