Candidatul ideal

• Studii: absolvent de chimie, chimie-fizica
• Vechime: minim 3 ani intr-un laborator de chimie
• Avantaj: Cunoasterea si aplicarea sistemelor de asigurarea calitatii ISO 17025

Descrierea jobului

Post: Chimist
Locatia: Cernavoda/site Centrala Nuclear Electrica si laborator MATE-FIN
Responsabilitati specifice postului:
• Sa execute determinari de continut izotopi radioactivi in diverse tipuri de probe
• Sa fie capabil sa dezvolte metode specifice activitatii
• Sa fie capabil sa elaboreze proceduri de operare pentru aparatura specifica masurarii radioactivitatii
• Sa prepare solutiile necesare pentru desfasurarea determinarilor
• Sa cunoasca principalele regului de depozitare, manipulare, utilizare a substantelor chimice
• Sa mentina inregistrarile stabilite prin sistemul de mangement al calitatii implementat la nivelul laboratorului
• Sa mentina evidenta consumului de reactivi, sa intocmeasca documentele in vederea aprovizionarii, inainte ca stocurile sa fie epuizate
• Sa fie capabil sa deruleze activitatile solicitate de superiorii ierarhici, asumandu-si responsabilitatea asupra celor efectuate
• Sa respecte instructiunile de lucru
Alte cerinte:
• Cunostinte de utilizare PC – Excel, Word, Power Point
• Cunostinte de limba engleza nivel mediu
Beneficii:
- Salariu ce va fi negociat in urma interviului
- Bonuri de masa
- Prime si ore suplimentare in functie de activitatea prestata
- Scolarizari tehnice in tara si in strainatate
- Telefon mobil

Descrierea companiei

Descriere companie

S.C. MATE- FIN SRL Bucuresti a fost infiintata in 1992, oferind servicii in domeniul nuclear si anume pentru sistemele de masura, detectie si monitorizare a activitatii nucleare, aplicatii in industria nuclear si imagistica medicala bazata pe tehnici nucleare.

Servicii si produse

Servicii complexe si complete in domeniul monitorizarii radiatiilor nucleare (R.M.S.). Servicii complete pentru managementul deseurilor nucleare. Servicii complete pentru sistemele de ventilatie din spatiul nuclear industrial si medical. Sisteme, echipamente si servicii in domeniul radioprotectiei, decontaminare echipamente.