Candidatul ideal

Candidatul ideal:
- persoana cu abilitati de comunicare si cu experienta in relatia cu clientii
- persoana proactiva, logica, structurata, interesata de nou, determinata.

Descrierea jobului

Descriere job:
Sarcini:
- Prospectarea pieţei pentru identificarea potenţialilor clienţi
- Creşterea cifrei vânzărilor atât pe fiecare client în parte, cât şi prin dezvoltarea portofoliului de clienţi şi al celui de produse
- Gestionarea portofoliului de clienţi alocat, fidelizarea şi menţinerea contactului permanent cu aceştia
- Negocierea preţului şi a produsului
- Urmărirea şi gestionarea derulării proiectelor de la cererea de ofertă, până la livrarea comenzilor
- Realizarea service-ului post-livrare (preluare feedback client, studiu calitate produs)
- Realizarea target-ului de vânzări calitativ şi cantitativ
- Întocmirea rapoartelor periodice şi transmiterea de analize către management
- Participarea la campanii, evenimente şi sesiuni de traning organizate in domeniul marketing, networking, vânzări
- Prospectarea pieţei şi a tendinţelor, monitorizarea concurenţei, propunerea de soluţii pentru creşterea vânzărilor

Cerinţe:
- Studii superioare finalizate
- Cunoaşterea unei limbi de circulaţie internaţională
- Experienţă profesională în vânzări B2B minim 2 ani
- Cunoştinţe solide MS Office
- Excelente abilităţi de comunicare, negociere, persuasiune
- Capacitatea de autoevaluare şi continuă perfecţionare
- Persoană plăcută, carismatică, diplomată, perseverentă

Ofertă:
- Salariu pe măsura implicării, în funcţie de cifrele de vânzări
- Training specializat
- Mediu de lucru plăcut
- Maşină şi telefon de serviciu

Povestea Genuine Advertising începe în 1998 în Timişoara, atunci când am început să oferim servicii de serigrafie şi semnalistică. Treptat, activitatea noastră s-a dezvoltat, tehnicile de producţie s-au perfecţionat iar standardele de calitate ating astăzi cote înalte. De la an la an am investit în echipamente noi şi activităţi menite să crească valoarea servciilor prestate. Astazi acoperim cu succes o gama larga de produse folosite in lean management, suntem distribuitorii celor mai mari dealeri de produse promotionale din Europa.