THE FRENCH ANGAJEAZĂ!

Oferim posibilitatea de a lucra într-o companie nouă pe piață cu un concept inovativ ce se va evidenția prin diversitatea și caracterul exclusiv al produselor cât și serviciului de înaltă calitate, în una din cele doua locații, Urban și AFI. The French este modul nostru de a combina entuziasmul nostru pentru gastronomia francofonă cu dorința de a o împărtăși cu brașovenii. Baza ofertei sunt produse artizanale franțuzești, cât și oferta de restaurant și alimente gata preparate care pot fi consumate în incinta epiceriei.

 Urmărim satisfacția absolută a clienților noștri prin oferirea produselor alimentare de înaltă clasă si artizanale franțuzești, cât și a unui serviciu impecabil.

 Valorile noastre sunt pasiunea, calitatea si excelența.

Căutăm un bucătar calificat pentru a pregăti mese delicioase conform meniului. Veți găti mâncăruri care ne vor încânta clienții cu gustul și livrarea la timp. Experiența în utilizarea diferitelor ingrediente și tehnici de gătit specifice bucătăriei franțuzești este foarte importantă.

Atribuții:

  • Primește și pune la păstrare în condițiile prevăzute de normele igienico-sanitare, alimentele.
  • Asigură o calitate excepțională a tuturor ingredientelor, prepararea și platingul produselor alimentare în timp util.
  • Respectă procedurile adecvate de manipulare, igienizare și siguranță a alimentelor; menține jurnalele de temperatură și puncte critice de control (HACCP) după cum este necesar; și menține datarea, etichetarea și rotația corespunzătoare a tuturor produselor alimentare.
  • Stabilește meniul în colaborare cu managerul localului.
  • Preluarea comenzilor de la personalul de serviciu sau de la un sistem computerizat.
  • Coordonarea inventarul zilnic de aprovizionare cu alimente și colaborarea cu managerul localului în controlul stocurilor și aprovizionare, concentrându-se în același timp pe controlul creativ al costurilor și generarea de venituri.
  • Monitorizarea și menținerea utilizării procedurilor sigure de manipulare a alimentelor, cât și a echipamentelor.

Cerințe:

  • Experiență dovedită ca bucătar.
  • Specializare in domeniul gastronomic cu specific franțuzesc.
  • Creativitate.
  • Persoana dinamica și abilă cu un nivel ridicat de profesionalism.
  • Abilitatea de a urma toate procedurile de salubrizare.
  • Abilitatea de a lucra în echipă.
  • Stare fizică excelentă și rezistență.
  • Capabil să lucreze într-un mediu cu ritm rapid.

Ce oferim noi?!

Un salariu motivațional, procent din vânzări, beneficii lunare pentru performanțe remarcabile.

Dezvoltare profesională continuă.

Lucru într-o echipă dinamică și tânără cu aspirații mari.

Dacă vrei să faci parte dintr-o echipa dinamică și unică și consideri că împreună putem schimba tendințele gastronomice în Romania, așteptăm CV-ul tău.

Verifica pe BestJobs