Companie: FAIST Mekatronic

Locație: Oradea, România

Departament:  Engineering

Tip contract: Full-Time

Relații ierahice: se subordonează la Technical Project Manager, nu are în subordine angajați;

Experiența necesară: Minim 2 an in Automatizari

Program de lucru: TESA ( Luni-Vineri 08:30-17:00 )

Scopul general al postului:

  • Dezvolta, integreaza si implementeaza solutii de automatizare in cadrul companiei.
  • Asigura suport productiei in rezolvarea problemelor aparute la echipamentele dezvoltate intern.

Descrierea postului:

  • Realizarea schemelor electrice si pneumatice ; intocmeste documentatia tehnica si instructiunile de lucru pentru automatizarile dezvoltate.
  • Responsabil de managementul proiectelor de automatizare atribuite.
  • Sprijină inginerii de manufacturare in testele efectuate in procesele lor.

Cerințele postului:

  • Studii superioare tehnice
  • TIA Portal – nivel avansat (cu accent pe seria de PLC-uri S7-1200);
  • Cunostinte legate de un software ECAD reprezinta avantaj (Eplan, Wscad, Proficad etc.)
  • Engleza – nivel mediu;
  • Ms. Office – nivel mediu;

Beneficii:

• Masa calda

• Tichete de Masa

• Transport gratuit

• Asigurare medicala privata

• Tichete cadou de Sarbatori

• Bonus anual de performanta

• Bonus loialitate

Verifica pe BestJobs