Fișa jobului

Suntem în căutarea unui Auditor financiar intern care să vină în sprijinul echipei manageriale pentru realizarea obiectivelor și strategiilor financiare ale companiei.

Descrierea Postului
  • Elaborează planul de audit financiar anual și etapele realizării lui, corespunzător scopului și obiectivelor auditului;
  • Elaborează documentele specifice activității de audit intern și stabilește metodele de culegere a datelor;
  • Inițiază, implementează și actualizează procedurile de lucru destinate asigurării unui sistem de control financiar și verifică respectarea acestora;
  • Efectuează auditul intern conform programării aprobată de conducere, verificând conformitatea și legalitatea activităților, încadrarea în plafoane valorice, eficiență, etc.
  • Efectuează controalele interne de detectare: confruntările cu banca, confruntarea balanței analitice cu cea sintetică, verifică documentele contabile, transferurile bancare, predările-primirile de gestiune, realitatea înregistrărilor contabile, etc.
  • Colectează elementele probante și întocmește rapoartele de audit fundamentate pe analiza obiectivă a datelor selectate;
  • Prezintă managementului concluziile și propunerile privind măsurile corective necesare pentru corijarea deficiențelor înregistrate cu scopul atingerii obiectivelor strategice ale companiei;
  • Inițiază și conduce ședințe intermediare și finale cu departamentele auditate pentru prezentarea rezultatelor și a propunerilor;
  • Participă în diverse proiecte ale companiei prin realizarea unor analize financiare, studii tehnice, control risc, documentații și training-uri de specialitate, etc.

Cerinte
  • Studii superioare economice financiar-contabile;
  • Minimani experienta in audit/ controlor financiar;
  • Cunostinte de analiza economico-financiara;
  • Certificare CAFR-constituie avantaj;
  • Cunostinte bune de operare MS Office;
  • Oferim:
  • Pachet salarial motivant;
  • Mediu de lucru tanar si dinamic.
Nivel de vechime

Asociat

Tip de angajare

Full-time

Ocupație

Contabilitate/Audit

Sectoare de activitate

Tehnologia informației și servicii informatice

Verifica pe LinkedIn