Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:
• asumarea raspunderii pentru actiunile lor
• cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
• comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
• sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
• acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructive

Cerinte:
• Studii finalizate de asistent medical generalist
• Certificat de membru (ALP) si Asigurare MALPRAXIS valabile
• Experienta constituie un avantaj
• Excelente abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate si responsabilitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare
• Cunostinte MS Office - nivel mediu

Responsabilitati:
• Asigura asistenta medicala a pacientului in conditii de maxima siguranta si grija pentru pacient, in cadrul clinicii sau la sediul partenerilor corporate;
• Respecta protocoalele specifice in activitatea medicala si de relationare cu pacientul si medicul;
• Recolteaza probe pentru diverse analize medicale;
• Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
• Asista medicul si ii ofera suport pe toata durata activitatii medicale,
• Participa la educatia medicala a pacientului;
• Respecta standardele de Patient Care;

Ce oferim?

  • Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua;
  • Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale;
  • Zile libere platite in plus fata de cele 21 standard;
  • Bonuri de masa de 15 lei fiecare;
  • Abonament medical la serviciile REGINA MARIA;
  • Discounturi la parteneri externi.

Verifica pe BestJobs