Detalii firma:

Farmacom SA Braşov activează pe piaţă prin intermediul a 40 de farmacii din judeţele Braşov, Sibiu, Covasna, Mureș şi Harghita.

Misiunea Farmacom este aceea de a oferi pacienților săi servicii și produse de calitate, dar și sfaturi profesioniste oferite de un personal devotat conceptului de Farmacie în adevăratul sens al cuvâ;nbsp;Toate farmaciile din lanțul Farmacom au fost, sunt și vor fi instituții în care se exercită o PROFESIE!

Farmacom, o echipă pentru sănătatea ta din 1951!

In prezent angajam: Asistent/a de Farmacie pentru punctul de lucru din Brasov

Responsabilitati:

  • Respecta Regulile de buna practica farmaceutica si Codul de etica si deontologie al asistentului Respecta programul de lucru stabilit;
  • Participa alaturi de farmacist la activitatea de receptie cantitativa si calitativa a medicamentelor si a produselor parafarmaceutice marcand pe ambalaj pretul medicamentelor;
  • Elibereaza produse medicamentoase , care se pot elibera fără prescripţie medicală, si alte produse de sanatate, cu excepţia produselor stupefiante şi psihotrope;
  • Elibereaza sub indrumarea farmacistului medicamente pe baza de prescriptie medicala
  • Pastreaza confidentialitatea fata de terti, privind datele de identificare si medicamentele eliberate fiecarui asigurat;
  • Respecta si verifica respectarea procedurii de Inventarierea;
  • Executa lucrari de gestiune, situatii contabile de stocuri prin sistemul informatic existent in farmacie;
  • Raspunde de buna intretinere a tuturor obiectelor de inventar pe care le are in dotare;
  • Respecta secretul profesional si confidentialitatea activitatii sale, in conditiile legii;
  • Se  asigura ca nu exista neconcordante intre stocul scriptic si cel faptic, prin efectuarea de verificari, ori de cate ori considera ca este necesar;
  • Verifica produsele din punct de vedere cantitativ si calitativ (serie lot, data expirarii);
  • Indeplineste orice alte sarcini care ii sunt solicitate de superiorii ierarhici care nu contravin Regulilor de Buna Practica;

Cerinte:

  • Studii Postliceale de Farmacie,
  • Experienta minim 1 an  in farmacii cu circuit deschis;
  • Foarte bune abilitati de comunicare
  • Cunoasterea legislatiei specifice;
  • Cunostinte  de operare  PC.

Oferta

  • Pachet salarial atractiv.
  • Tichete de masa.
  • Prime de sarbatori.
Verifica pe BestJobs