PROFIL CANDIDAT

  • Obiectivul acestui post consta in sustinerea echipei de Achizitii din care face parte si intermedierea relatiei cu partenerii externi ai societatii;
  • Experienta profesionala de minim 1 an intr-o functie similara - de preferat;
  • Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu (scris si conversational);
  • Cunostinte operare PC (Microsoft Office: Excel, Word, PowerPoint);
  • Abilitati necesare ocuparii postului: rapiditate in gandire si actiune, capacitate de analiza si sinteza a informatiilor, prioritizare a activitatilor, buna comunicare la toate nivelele ierarhice, sociabilitate, implicare si rezistenta la stres.

RESPONSABILITATI

  • Culege si analizeaza datele interne si externe pentru a pregati actiunile echipei de Achizitii.
  • Gestioneaza relatia cu furnizorii externi
  • Contactacteaza si stabilireste intalniri pentru Manager Achizitii;
  • Intocmeste si deruleaza corespondenta comerciala;
  • Verifica, din punct de vedere al corectitudinii, informatiile continute de corespondenta cu furnizorii (conditii comerciale, pret, termene de livrare, etc);
  • Asigura aprovizionarea cu resurse a santierelor (materiale, inchirieri echipamente, echipament individual de protectie, cazare, semnalizare etc.)
  • Negociaza preturile si contractele cu furnizorii si prestatorii si le supune aprobarii superiorului
  • Monitorizeaza piata furnizorilor si a categoriei de bunuri/servicii de care este responsabil, informeaza superiorul si departamentele interne din cadrul organizatiei asupra schimbarilor aparute in piata care pot avea un impact asupra organizatiei
  • Este responsabil pentru coordonarea activitatii de colectare a informatiilor interne si externe in vederea evaluarii performantei furnizorilor, conform procedurii in vigoare
  • Intocmeste baza de date Achizitii si o actualizeaza cu ofertele obtinute
  • Transmite noile oferte negociate catre superior pentru a fi introduse in baza de preturi
  • Verifica onorarea comenzilor catre santiere in timp util
  • Urmareste ca materialele achizitionate  sa fie insotite de certificate de calitate si orice alte documente care sa ateste indeplinirea criteriilor de performanta solicitate
  • Urmareste intocmirea de contracte de inchiriere/achizitii
  • Este responsabil pentru identificarea in timp util a furnizorilor de materiale, echipamente,  spatii de inchiriat etc.
  • Respecta procedurile de achizitii
  • Intocmeste diverse analize si rapoarte solicitate de echipa de Achizitii.

Vă informăm că datele dumneavoastră vor fi prelucrate de către SC Redport Engineering SRL în scopul recrutării de personal, având ca scop angajarea candidaților care să corespundă abilităților profesionale stabilite. Termenul de păstrare al acestora este de 30 de zile.
Puteți să vă retrageți consimțământul prin transmiterea unui e-mail la adresa companiei oricând. Vă menționăm, că doar candidații selectați vor fi contactați. Mulțumim pentru înțelegere.

Verifica pe BestJobs