Fișa jobului

YTS Dental SRL a inceput activitatea in Romania din anul 2006 ajungand unul din principalii importatori si distribuitori de produse stomatologice destinate medicilor implantologi din tara.

In anul 2011 a luat fiinta YTS Dental View SRL, cea mai moderna retea de centre de imagistica dentara din Bucuresti, impreuna cu YTS DENTAL SRL alcatuind astfel cel mai puternic grup de distributie, de produse stomatologice si servicii de radiologie si imagistica dentara din Romania.

Distribuitor unic in Romania al sistemului de impanturi dentare PALTOP si distribuitor pentru produsele stomatologice ale brandurilor cu renume : CURASAN, FLOW, DENTALICA .

YTS Dental este partenerul de incredere al specialistilor din domeniul stomatologic, avand o experienta de peste 12 ani in domeniul stomatologic.

Cultivam calitatea, oferind solutii adecvate problemelor cu care se confrunta clientii, prin comunicare deschisa incurajand relatiile de Viziunea grupului YTS este aceea de a deveni furnizorul principal, pentru cei mai buni medici stomatologi din Romania, oferind servicii si produse de calitate superioara.

Descrierea Jobului

  • Identificarea potentialilor clienti in vederea initierii procesului de vanzare;
  • Mentinerea si dezvolta portofoliului de clienti in zona arondata si dezvoltarea cifrei de afaceri;
  • Vanzarea produselor YTS DENTAL in conformitate cu politica si standardele companiei;
  • Prezinta periodic ofertele si promotiile firmei catre client;
  • Se preocupa de cresterea permanenta a numarului de clienti si de aplicarea in teritoriu a politicii de vanzari, generale a firmei;
  • Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor client;
  • Negocieza si raspunde pentru corecta executare a contractelor si acordurilor incheiate cu clientii din portofoliu;
  • Urmareste comenzile clientilor de la momentul plasarii pana in momentul achitarii acestora;
  • Realizeaza rapoarte saptamanale si lunare referitoare la activitatea desfasurata in zona arondata;
  • Promoveaza imaginea Companiei -YTS DENTAL.

  • Cerintele Postului

  • Domiciuliul stabil in CLUJ, ALBA, SIBIU, TIMISOARA, ARAD ,
  • Minim un an de experienta in vanzari, directe si indirecte de produse stomatologice prezinta avantaj;
  • Abilitati de asimilarea rapida de informatii;
  • Atitudine pozitiva orientata catre client si rezultat;
  • Initiativa, ambitie si spirit de competitie ;
  • Orientat spre noi oportunitati si dezvoltare a cifrei de afaceri;
  • Abilitati de comunicare personala si interpersonala;
  • Putere de convingere, atentie la detalii, spirit antreprenorial;
  • Disponibilitate la deplasari;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Abilitati de lucru cu calculatorul: Word, Excel, Outlook Express.

  • Beneficii
    • Training de specialitate si cursuri permanente de dezvoltare profesionala;
    • Reduceri si beneficii in cadrul companiei;
    • Mediu de lucru placut si conditii bune de munca;
    • Pachet salarial format din venituri fixe si variabile, personalizate pentru fiecare candidat in parte;
    Nivel de vechime

    Începător

    Tip de angajare

    Full-time

    Ocupație

    Vânzări

    Sectoare de activitate

    Inginerie mecanică sau industrială

    Verifica pe LinkedIn