Descrierea jobului

Adecco R.U. este in cautarea unui Agent vanzari, oportunitate deschisa in Arad, pentru unul din partenerii sai, producator de pavele cu cea mai mare capacitate de productie la nivel national si prima companiei romaneasca din industrie cu propriile linii tehnologice, complet automatizate.

Responsabilitati:
-Identifica si contacteaza clienti noi, strategici, cu potential, carora le prezinta propuneri concrete de colaborare;
-Identifica proiectele publice si private care au in continutul lor lucrari ce corespund obiectului de activitate al companiei;
-Participa la elaborarea de strategii si la organizarea campaniilor de promovare pentru produsele/ serviciile noi;
-Realizeaza obiectivele stabilite de volum si cifra de afaceri in zona geografica alocata;
-Preia cererile de oferte care vin pe e-mail/ telefon/ alte canale, stabileste oferte de pret impreuna cu managerii regionali si transmite toate informatiile necesare biroului Sales Support pentru intocmirea ofertei;
-Gestioneaza contractele incheiate cu clientii din zona alocata;
-Urmareste realizarea planului de vanzari stabilit pentru zona alocata, respectiv incasarea la termenele stabilite prin contracte a contravalorii marfurilor livrate catre clienti;
-Viziteaza regulat locatiile DIY si ale revanzatorilor, asigurandu-se de instruirea personalului privind produsele companiei, de corectitudinea si aspectul corect al expunerii marfurilor companiei.

Abilitatile pe care ne dorim sa le ai sunt:
-Experienta in activitatea de reprezentant de vanzari;
-Buna cunoastere a pietei si a produselor concurente;
-Abilitati de comunicare;
-Capacitatea de a rezolva problemele;
-Corectitudine si loialitate fata de companie, flexibilitate.

Benefici:
-Pachet salarial motivant format din salariu FIX + bonusuri atractive din vanzari;
-Autoturism de serviciu si intrumente de comunicare (tableta, telefon);
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung alaturi de o echipa dinamica;
-Training-uri interne si suport continuu pentru dezvoltare profesioanala.

Descrierea companiei

Grupul Adecco este lider mondial în furnizarea de servicii specializate de resurse umane. Serviciile pe care le oferim vin ca o oglindire a cunoașterii pieței din România și a înțelegerii clare a nevoilor clienților, ca rezultat a 50 de ani în care am acumulat experiență și cunoștințe și în care am implementat tehnici și metode moderne de lucru.

Verifica pe eJobs.ro